Hledáte nej informace o Apple? Zkuste tyto magazíny, časopisy, fóra či blogy


Značka Apple je po právu "love brandem". Má nadšené fanoušky, kteří si její výrobky nejen pravidelně kupují, ale aktivně se ně zajímají. A výrobkům Apple se začalo věnovat i množství odborných časopisů, online magazínů, fór a blogů. Často začínaly jako fanouškovské weby, které přerostly ve skutečně zajímavou databázi informací a zkušeností z první ruky.

Které z nich patří mezi ty nejlepší v Česku?


1/ Fóra o Apple

MacForum.cz

Začněme rovnou jedním z nejznámějších fór, které se věnuje tématice Apple. MacForum.cz má za sebou dlouhou dobu existence i široké publikum. Hledáte-li top informace o Apple značce, měli byste začít zde. Za portálem MacForum.cz stojí letitý propagátor značky Apple a certifikovaný Apple školitel Jan Březina.

Fórum nabízí různé kanály, ve kterých nejdete na tisíce otázek a ještě více odpovědí. Vždy se zde tedy dozvíte to, co potřebujete. A pokud zrovna nenajdete, co hledáte, jednoduše se zeptáte. Komunita uživatelů produktů značky Apple drží při sobě a ráda vám odpoví.

Vyjma pomoci Apple začátečníkům naleznete i klasické vlákno uživatelské recenze. A pokud se náhodou rozhodujete nad koupí daného produktu, zde se o něm dozvíte vše potřebné. Benefit je hlavně v tom, že se jedná o sdělení informací tak, aby i laik tomu rozuměl. Navíc lidé z Apple komunity mají na na daný produkt často jiný názor, než redaktoři technologických magazínů. Získáte tedy minimálně jiný názor na téma a můžete se rozhodnou na základě více informací.

Hledáte-li čistě forum o iPhone telefonu, naleznete jej také na MacForum.cz Stačí si zabrousit v rámci témat o hardware do sekce iPad / iPhone / iPod a vybrat co Vás zrovna zajímá. Pro zajímavá témata se můžete podívat i na web appleguru.cz, kde je část určená na sdílení informací – o Apple zařízení.


Ukázka, jak vypadá fórum na MacForum.cz

MacForum - rychlost informací o Apple zařízení, iPhone i MacBook

Pokud si pak chcete koupit nový stroj, i když jen z druhé ruky, je na MacForum sekce Bazar – chci koupit a pro prodávající naopak Bazar – chci prodat. K tomu, kde nejlépe koupit použitý nebo zánovní MacBook ale může posloužit i dotaz u našich servis mistrů, kteří Vám buď nabídnou konkrétní možnost nebo doporučí specializovanou a ověřenou prodejnu. Kontaktuje appleguru.cz specialisty


2/ Online Apple magazíny

Oblíbeným zdrojem širokých informací o iPhone, iPad nebo Mac jsou internetové magazíny. Články jsou kombinací novinek, recenzí redakce i označeného sponzorovaného obsahu. Pro fanoušky Apple nabízí bohaté počtení. Mezi největší portály v česku patří:


3/ Blogy o Apple

Kdo v dnešní době nemá svůj blog, jako by nebyl. Proč? Protože po informacích je hlad. Ty opravdu dobré blogy ale nepřinášejí jen informace o novinkách a o tom, co se kolem společnosti Apple kde šustne. Velkou přidanou hodnotou blogů je, že vyjma zajímavých tipů a triků přinášejí i osobní testy zařízení

Informace zde mohou být sponzorované nebo nesponzorované, což je vhodné u článků sledovat. Většinou ale najdete velmi zajímavé tipy a praktické rady u obou formátů. Pokud je někdo opravdový fanoušek a záleží mu na dlouhodobé čtenosti webu, dává si opravdu pozor na to, co doporučuje.


4/ Časopisy

Preferujete stále tištěná média? Pak se rádi začtete do časopisů o Apple. V Česku stojí za zmínku dva:

SuperApple Magazín

Ten se věnuje výhradně problematice Apple, a protože již má letitou tradici, dá se rozhodně brát za vážené periodikum.

Computer

Ten se sice nevěnuje jen společnosti Apple, ale je zaměřený na veškerou moderní technologii a internet jako takový. Jeho redakce je obsáhlá a hlavně se jedná o odborníky na slovo vzaté a především nezaujaté. V každém čísle tak najdete nejen množství testů, ale právě i recenzí. Ty jsou doplněny o tipy na aplikace i hry, nejen desktopové, ale také mobilní.

Oba magazíny jsou dostupné i elektronicky


5/ Odborníci v servisech Apple

Řešíte nějaký problém se svým Apple zařízením? Zvažujete nákup zánovního a chcete mít jistotu, že neprohloupíte? Než hledat informace na fórech nebo v magazínech, zajděte za odborníkem. Krátký osobní rozhovor v servisu vám ušetří spoustu času promarněného brouzdáním po internetu.


Potřebujete poradit? Navštivte nás! Jsme specialisté na produkty Apple.


✆  607 855 558
✉  info@appleguru.cz
Seifertova 683/83, Praha 3 - Žižkov