Máme stále otevřeno! Fungujeme za přísnějších hygienických podmínek, ale naplno. Kurýr po celé ČR zdarma!

Jak vybrat dobrý MacBook servis? Dbejte i na služby


Počítače společnosti Apple vynikají mnoha vlastnostmi, ale i jejich cenou. Jak vybrat MacBook servis, aby bylo o váš stroj dobře postaráno?

 

7 tipů, jak správně vybrat servis na MacBook

 

1. První dojem neklame

Zní to banálně? O to důležitější to však je. Pokud jsou webové stránky servisu neaktualizované, plné technických chyb či vůbec nejsou k dispozici, není to dobrá vizitka. Stejně tak samotné servisní místo musí být čisté a působit dobře.

2. Odborná obsluha

Zařízení sice bude opravovat technik v zázemí, ale i samotná obsluha by měla mít přehled v závadách a zjistit veškeré potřebné informace o zařízení a zodpovědět dotazy týkající se opravy vašeho iPhonu či MacBooku.

3. Cena za opravu není rozhodující

Ceník v servisu není ukazatelem kvality. Informujte se na použité komponenty a finální částku za provedený zásah. Kvalitní servis vám řekne celkovou cenu a nepřidává zbytečné položky navíc.

4. Diagnostika zdarma

Servis a příslušenství pro Apple

Diagnostika je služba, kterou je vždy třeba provést. Měla by však být zdarma, pokud si současně necháte telefon opravit. Opravit telefon bez diagnostiky nelze, proto její účtování je vhodné jen v případě, že o samotnou opravu zařízení nestojíte.

5. Záruka na opravu i komponenty pro iPhone či MacBook

Před samotnou opravou se informujte na záruční lhůtu nejen samotné opravy, ale i vyměněných dílů. Kvalitní servis si je jistý svou odvedenou prací a poskytuje delší záruku než levné a nekvalitní servisy. Doklad o opravě si nechte po celou dobu záruční lhůty pro případ reklamace.

6. Rezervační systém

Objednání na servis je nadstandardní služba, kterou poskytují jen nejlepší servisy. Rezervační systém šetří váš čas, stačí si vybrat termín!

7. Recenze a sociální média

Důvěřujte svým přátelům a dalším uživatelům, které vybraný servis již navštívili před vámi. U recenzí na sociálních sítích můžete zjistit, jaké jsou zkušenosti ostatních klientů a dopředu si ověřit také reakci na případnou nespokojenost s opravou. I přes precizní péči se může stát, že nebudete spokojeni s opravou, což by měl kvalitní servis aktivně řešit k vaší spokojenosti.

Výběr servisu není snadný, ale odměnou vám bude kvalitní a rychle opravený iPhone či MacBook, do kterého jste již při koupi investovali mnoho peněz. Přemýšlíte, kde začít? Zkuste všechny tyto hledané vlastnosti výborného servisu aplikovat na appleguru.cz. Možná výběr toho správného servisu nakonec nebude tak těžké…

 

MacBook servis Appleguru

Autorizovaný a dobrých servisů různé elektroniky je velká spousta. Liší se nejen kvalitou a rozsahem služeb, ale i cenami. Chtít ušetřit na opravě komponenty jejím nahrazením za neoriginální, není zrovna vhodné. Dále není ideální řešení chodit do více poboček kvůli servisu a vylepšení hardwaru, když to mohou udělat na jednom místě? Níže naleznete, jak vybrat MacBook servis, aby plně vyhovoval standardům dnešní doby.

 

Macbook servis

Oči jsou brána do duše. Toto klišé se uvádí zejména, pokud se seznamujete s novými lidmi. Zde by se tak dalo upravit spíše na „prezentace servisu mluví i o jeho službách“. Pořád platí, že prase namalované rtěnkou je pořád jen prase, ale pokud jsou webové stránky servisu moderní, vše na nich funguje, jak má a dočtete se na nich všechny potřebné informace, je to ten správný MacBook servis.

Odbyté stránky značí neprofesionalitu, nevzhledné nabídky odfláknutou práci. A vy přece chcete, aby vaše MacBook oprava proběhla co nejprofesionálněji. Kdo nemá čas udělat si pořádné zázemí, nemůže mít čas ani na to plně vyhovět vašim požadavkům.

Dražší počítač = dražší komponenty, ne za vše ale musíte platit. Když už má váš MacBook nějakou tu bolístku, je třeba provést jeho diagnostiku. Za tu si mnohé servisy účtují. Je jasné, že nic není zadarmo, zjištění závady či problému by ale mělo být. Servis by si tak měl účtovat za opravu, ne za to, že jen zjistí, které komponenty je případně nutné vyměnit (diagnostika zadarmo).

Srovnejte si ceny servisů, nejen podle toho, kolik si účtuje za náhradní komponenty, ale i podle rozsahu služeb, které vám nabídnou. Nejdražší rozhodně nemusí znamenat nejlepší, nejlevnější naopak obvykle znamená použití neoriginálních dílů, a to rozhodně nechcete. Na nové komponenty se také vztahuje určitá záruka, stejně jako na provedenou práci. Vždy vyžadujte doklad, který pečlivě uchovejte. Nikdy nevíte, co se může přihodit.

Komunikace a vstřícnost I když jsou zde jisté zvěsti o tom, že jednou do České republiky oficiální kamenný Apple Store skutečně přijde, nemůžete čekat, že tato přímá oprava Applu na váš problém počká. Donést stroj na Genius Bar přímo do pobočky tak ještě nějaký ten rok možné nebude. Kvalitní Apple servis se ale o vás rád postará. Navíc může nabídnout i komfort okamžitého odbavení. Zjistěte si tedy, jestli ten vámi vybraný nabízí rezervační systém.

Čas jsou peníze, tak proč nevěnovat chvilku objednání se, namísto hodiny zbytečného čekání. Pokud rovnou víte, co vašemu počítači je, můžete se na daný úkon rovnou objednat. Obvykle stačí vybrat termín, kdy se vám to hodí a ve formuláři na vás napsat kontakt. Servis se vám posléze ozve. Pokud vás však nechá na jeho odpověď čekat příliš dlouho, nic vám nebrání porozhlédnout se jinde. Sledujte i jeho komunikaci na sociálních sítích, přečtěte si reference od zákazníků, popřípadě recenze. Víc hlav, víc ví a čím toho budete vědět víc vy, tím pro vás lépe.

Služby jako nikde jinde MacBook servis ale není jediná záležitost, kterou může vaše zařízení potřebovat. Hodí se vám rychlejší SSD disk? Potřebujete více paměti RAM? Když už bude mít servis MacBook otevřený, snadno jej může osadit novější a lepší hardwarovou komponentou. Pokud to samozřejmě nabízí. A co takové mechanické čištění, které prodlouží životnost vašeho počítače?

A co také slevy? Ať už hromadné, pokud spravujete více zařízení, nebo ty budoucí. Nikdy nevíte, kdy se něco nešťastně odporoučí. Nemusí za to přitom moci zařízení jako takové, ale i uživatel. Náhodný pád, potřísnění tekutinou atd. jsou opravdu častější problémy, než by se vám mohlo zdát.

MacBook oprava je sice nepříjemná, protože znamená vynaložené peníze navíc, nemusí to být ale otrava, pokud ji vezmete za správný konec. Někde si navíc při případném čekání můžete pořídit i vhodné příslušenství, které za pár vámi vynaložených korun navíc zabezpečí váš počítač, nebo rozšíří jeho možnosti. Minimálně tím ušetříte čas brouzdání po e-shopech s doplňky.

 

Poradíme či pomůžeme ohledně MacBooků - kontaktujte appleguru.cz