Zvolit autorizovaný servis Apple, nebo ten neautorizovaný? Kde nechat opravit MacBook či iPhone?

Apple servis Praha

Vaše zařízení opraví oba – autorizovaný servis Apple, kvalitní dobrý servis i ten méně kvalitně. Otázkou ale je, jak dobře, za kolik peněz a zda tam není ještě nějaký ten háček.

Apple ke svým produktům nabízí spoustu možností podpory a servisu. Vybrat si tu ideální, je už na vás. V České republice není dostupný žádný Apple Store, kam byste mohli zařízení odnést osobně, či jej zaslat, abyste problém vyřešili přímo se společností. Musíte tak navštívit servis. Ten může být buď autorizovaný nebo neautorizovaný. Pokud jste zařízení, např. iPhone, pořídili u operátora, musíte nejdříve k němu.

Podívejte se na ceny jednotlivých oprav u kvalitního servisu.

Kolik to bude stát?

Co si budeme nalhávat, toto je nejobvyklejší a pro mnohé nejdůležitější otázka. Ta také rozlišuje kvalitní i neutorizovaný dobrý servis s autorizovaným servisem Apple od toho nekvalitního servisu. Pokud se na váš problém vztahuje záruka nebo zákon o ochraně spotřebitele, nebude vás oprava stát nic. Jestli se na něj záruka nevztahuje, bude cena záviset na typu opravy.

Jestliže jdete s opravou problému, na který se záruka vztahuje, nebude po vás autorizovaný servis Apple produktů požadovat žádné finance – ty si totiž následně vyřídí přímo se společností. Pokud však půjdete k neautorizovanému servisu,  se záručním problémem, je potřeba počítat s tím, že za opravu se platí.

Autorizovaný servis Apple je dražší, kvalitní neautorizovaný servis je levnější, zároveň oba mají své výhody

Rezervace v dobrém Apple servisuU servisů je důležité brát v potaz kromě originality dílů také pozáruční záruku, která je důležitá. Dobrý a kvalitní servis se pozná také podle toho, že poskytuje dlouhou pozáruční záruku (např. jako appleguru.cz). Tato záruka je jistota pro Vás, že náhradní díl je kvalitní a servis si za jeho kvalitou stojí. Nejhorší na co můžete narazit, jsou nekvalitní díly za nepřiměřeně nízkou cenu, těm se doporuče úplně vyhnout, protože nemusí fungovat korektně.

Navíc na takové díly nekvalitní servis ani neposkytuje záruku, stejně tak ji obvykle nedává na svou práci. Proč? Protože jim, stejně jako sobě, nevěří. Jeho technici nemusejí projít žádným školením atd. 

Produkty americké společnosti nepatří mezi nejlevnější, a proto by vám nemělo být líto vynaložit nějaké finance za kvalitní servis navíc. Nekvalitními komponenty totiž nejen že snižujete cenu zařízení, ale i komfort jeho používání. 

Profesionální, rychlý a se zárukou

Kvalitní servis MacBook také nejen že opraví, ale i jej vyčistí, či mu rozšíří možnosti o výkonnější hardware. Top servis iPhone telefonů vám na ně poskytne i ochranné kryty, či rovnou aplikuje sklo na displej tak, aby se vám už příště nerozbil.

Kvalitní servis Apple produktů je tedy profesionální, díky rezervačnímu systému i rychlý, při hromadných opravách levný, a navíc s již zmíněnou zárukou. Top servis MacBook, iPhone, iPad, iPod, Apple Watch i Apple TV osadí novými originálními díly a na svou práci i komponenty samotné poskytne záruku.

A jaké ceny jsou v kvalitním Apple servisu - appleguru.cz? Podívejte se na ceník oprav iPhone, MacBook a dalších.

Upozornění před návštěvou servisu

Ať už zvolíte autorizovaný nebo kvalitní neautorizovaný servis MacBook počítačů, iMaců, telefonů iPhone, tabletů iPad nebo multimediálních přehrávačů iPod touch, je vhodné mít připraveno vaše Apple ID a heslo. Ještě než vyrazíte z domova, mějte také jistotu, že máte své zařízení zálohované. Žádný servis, a to ani ten autorizovaný, totiž nenese zodpovědnost za ztracená data.