Máme stále otevřeno! Fungujeme za přísnějších hygienických podmínek, ale naplno. Kurýr po celé ČR zdarma!

Nefunkční mikrofon iPhone - jak to poznat a jak opravit?

Nefunkční mikrofon iPhone nebo i jeho reproduktor je poměrně častou závadou. Poradíme vám, jak zjistíte, že mikrofon nefunguje a co s tím.

Především telefony iPhone 7 a iPhone 7 Plus jsou náchylné na poruchy mikrofonu a reproduktoru. Může za to audio čip, který stárnutím vykazuje tyto potíže. Opravu sami nezvládnete, ale nemusí být vůbec nákladná.


Nefunkční mikrofon iPhone poznáte hned

  • při probíhajícím hovoru vidíte na displeji telefonu zašedlou ikonu reproduktoru. To samé je vidět u diktování hlasové poznámky. Veškeré nahrávání zvuků nefunguje.
  • nejhorším projevem poruchy je postupné zpomalování celého operačního systému a v posledním stádiu iPhone už ani nezapnete.Pro poruchu se vžil pojem „Loop Disease“. V překladu to lze vyložit jako „nemoc, která se opakuje“. To opakování je obsaženo právě proto, že opotřebováváním audio čipu uloženém na základní desce zařízení dojde časem k trvalému poškození. Vlastně se celý čip uvolní a nemůže tak plnit svoji funkci. 


Jak opravit? Čeká vás drahá výměna základní desky?

Ne nečeká. Pokud vás servis vybízí k výměně celé základní desky, je buď problém ještě někde nebo jste ve špatném servisu. Buď nejsou vybaveni potřebnými nástroji pro opravu jednotlivých komponent, nebo to prostě technici neumí.

V našem servisu appleguru.cz se s tímto přístupem nesetkáte. Jsme schopni vyměnit pouze audio čip. Ušetříte tak dost peněz a oprava proběhne rychleji.

I když společnost Apple poměrně často u podobně rozsáhlých závad nabízí zákazníkům bezplatnou opravu, v tomto případě tomu tak není. Každý uživatel se musí s problémem popasovat sám.


Při koupi zánovního iPhone ověřte, jestli mikrofon správně funguje

Zánovní iPhone, především u modelů iPhone 7 nebo starší iPhone 7 Plus se nemusí vyplatit. Na první pohled vypadá zachovale a bez problémů, ale za nějaký čas na vás může čekat zmíněná „nemoc“. Proto je rozhodně na místě zeptat se původního majitele, který už mohl opravu řešit.

Nejde o vážnou závadu a pokud se řeší včas, může iPhone dalších pár let bezvadně sloužit. Také je možné, že zrovna váš přístroj se nikdy podobných komplikací nedočká.

Máte-li jakékoliv dotazy či potřebujete poradit, pojďte se poradit u appleguru.cz odborníků