Máme stále otevřeno! Fungujeme za přísnějších hygienických podmínek, ale naplno. Kurýr po celé ČR zdarma!

Co dělat, když má iPhone nefunkční fotoaparát? 


Co dělat, když na vašem iPhone nefunguje fotoaparát? Vyzkoušejte naše 3 osvědčené tipy, které napraví 80% problémů s iPhone fotoaparátem:


  


1/ Aktualizujte software


Apple iPhone fotoaparát vylepšuje s každou aktualizací operačního systému iOS. Pokud tedy máte problém, určitě vaše zařízení aktualizujte. Třeba se jedná jen o softwarovou záležitost, která může být tímto krokem jednoduše odstraněna.


Jak na to?

  1. Jděte do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru
  2. Zvolte Stáhnout a instalovat.


Obrázek 2_1 a 2_2: aktualizace softwaru

 

V nastavení telefonu zvolte volbu "Obecné":

 

A zde volbu "Aktualizace softwaru":

  

2/ Neblokuje fotoaparát kryt nebo ochranná fólie?


Vyzkoušejte fotoaparát bez krytu nebo fólie.

Tyto ochranné prvky mohou blokovat fotoaparát nebo blesk, případně mít vliv na kvalitu obrazu. Kovový nebo magnetický kryt nebo přídavný objektiv může rušit optickou stabilizaci.


3/ Vyčistěte objektiv


Tento krok vyzkoušejte jako první pokud fotoaparát funguje, ale fotky jsou rozmazané, nezaostřené nebo „flekaté“. Nečistoty na první pohled ani nemusíte vidět.

Nejlepší na čistění objektivů jsou hadříky z mikrovláken, podobné jako jsou na brýle nebo obrazovky. Hadřík můžete zakoupit v prodejnách elektroniky nebo optikách.

Pokud je na objektivu mastnota či jiná odolnější špína, vyzkoušejte specializované vhlčené ubrousky na elektroniku, které nabízejí některé drogerie.


Pokud však uvnitř objektivu vidíte prach nebo nečistoty anebo pokud se zdá, že je objektiv posunutý nebo něčím zastíněný, nezbyde vám než vyhledat služeb servisu. Optika fotoaparátu je velmi citlivá, a proto větší zásahy raději vždy přenechte odborníkům.

U nás v appleguru.cz provádíme odborné čištění už od 290 Kč. Své auto pravidelně myjete a pravděpodobně alespoň 1x do roka po zimě zajedete na důkladné čištění od soli a voskování. Váš telefon byla také větší investice, i on si zaslouží odbornou péči.


 

Servis fotoaparátu


Ještě než odnesete telefon do servisu, restartujte zařízení a zkuste různé fotografické aplikace. Pokud po spuštění nativní aplikace Fotoaparát vidíte jenom zavřený objektiv nebo černou obrazovku, restartujte zařízení. Pak otestujte fotoaparát v aplikaci Fotoaparát a v jiné aplikaci, která má k němu přístup (Instagram, Facebook, Camera+ 2 atd.).

Vyzkoušejte také, jestli je chyba na hlavním i čelním fotoaparátu nebo na obou. Poškodit se samozřejmě mohl i případným pádem, vniknutím tekutiny atd.