Máme stále otevřeno! Fungujeme za přísnějších hygienických podmínek, ale naplno. Kurýr po celé ČR zdarma!

Baterie iPad tabletu vydrží 10 hodin. Co dělat, když jí dochází dech?

 

I když je 10 hodin více, jak běžná pracovní doba, někdy se můžete dostat do úzkých. Přečtěte si, co dělat, když baterie iPad tabletu dochází. 

Díky větším rozměrům se do každého tabletu také vejde větší baterie. Jenže ten má i větší displej, který je největším žroutem energie. Apple udává, že každá baterie iPad tabletu vydrží až 10 hodin prohlížení webu v síti Wi-Fi, sledování videa nebo poslechu hudby a až 9 hodin, pokud si web prohlížíte skrze data operátora (když to váš model umožňuje).

 

Jak prodloužit výdrž baterie iPad tabletu

 

Chemické stárnutí

 

Baterie iPad tabletu je konstruována tak, aby i po úplných 1 000 nabíjecích cyklech měla stále až 80 procent své původní kapacity (např. u iPhonů je to jen 500 cyklů). Všechny baterie iPadů jsou testovány, certifikovány a splňují patřičné normy. Pokud je však baterii potřeba nabíjet čím dál častěji, nejspíš je načase ji vyměnit.

Všechny dobíjecí baterie jsou totiž spotřební součástky, které chemicky stárnou a spolu s tím ztrácejí na účinnosti. Chemické stárnutí vede k tomu, že lithium-iontová baterie nedokáže udržet tak velký náboj jako původně, takže se postupně zkracuje výdrž zařízení na jedno nabití.

Pokud iPadu zbývá jen velmi málo energie, může se na displeji objevit obrázek téměř vybité baterie informující o tom, že je iPad třeba před dalším použitím nabíjet až 10 minut. Při úplném vybití iPadu může být displej prázdný až 2 minuty a teprve poté se může objevit obrázek informující o nedostatku energie.

Roční záruka na zařízení zahrnuje i výměnu vadné baterie iPadu. Po uplynutí záruční doby vám ji vymění každý iPad servis. iPad výměna baterie vás samozřejmě bude stát dle modelu tabletu, který používáte. U iPadu 4 za ni zaplatíte 1 790 Kč, u iPadů Air 2 190 Kč a např. u iPadu mini 2. generace 2 290 Kč. Ten vám nejbližší servis najdete jednoduše tak, že do internetového vyhledávače zadáte hesla, jako jsou „Apple servis Praha“ či „Apple servis Brno“ atd.

 

Informace o využití baterie

 

Chcete-li si ve stavovém řádku vašeho iPadu zobrazit zbývající procenta energie, přejděte do Nastavení -> Baterie a zapněte volbu Stav baterie. Najdete zde ale i zobrazení informací o využití baterie. Snadno si tak uděláte obrázek o tom, jak svůj tablet využíváte, a které procesy spotřebovávají nejvíce energie. Jejich omezením tak prodloužíte vydrž vašeho zařízení. Energetický výdej můžete mapovat nejen 24 hodin zpětně, ale na výběr je i kontrola výdeje za uplynulých 10 dní.

Pod stavem baterie se zde nachází informace o využití a aktivitě baterie za posledních 24 hodin (udává úroveň nabití baterie, intervaly nabíjení a období, kdy byl iPad přepnutý do režimu nízké spotřeby, nebo kdy byla baterie téměř vybitá), nebo až v deseti uplynulých dnech (znázorňuje denní využití baterie v procentech). Chcete‑li zobrazit informace o baterii pro konkrétní hodinu či den, klepněte na požadovaný časový interval v grafu. Chcete‑li výběr zrušit, klepněte mimo graf.

Mohou se zde objevit i Informace a návrhy. Ty vám umí zobrazit detailní informace o podmínkách nebo způsobech používání, při kterých iPad spotřebovává energii, a případně také návrhy pro snížení spotřeby. Pokud se takový návrh objeví, můžete klepnutím na něj přejít na příslušnou položku nastavení.

Najdete zde ale i informaci o posledním nabíjení tabletu. To informuje o tom, na jakou část plné kapacity byla baterie naposledy nabita a kdy bylo napájení odpojeno. Nabídka zapnutého a vypnutého displeje zase znázorňuje celkovou aktivitu ve vybraném časovém intervalu podle toho, kdy byl displej zapnutý a kdy vypnutý. Zobrazení posledních 10 dnů ukazuje průměrné denní hodnoty.

 

Potřebujete-li opravit iPad nebo se jen poradit - kontaktujte appleguru.cz - servis pro Apple zařízení v ČR

 

Baterie iPad tabletu a tipy pro její delší výdrž

 

Předně – aktualizujte na nejnovější operační systém, poté optimalizujte nastavení a to zejména ztlumením jasu. Displej odebírá nejvíce energie baterie. Pokud jste na cestách a zrovna nevyužíváte mobilní internet, vypněte jej. Pokud máte tu možnost, použijte Wi-Fi, to je energeticky méně náročné. Neustálé přepínání sítí operátora má také patřičný vliv na úbytek baterie iPad tabletu.

Zapněte Režim nízké spotřeby iPadu. Ten obsahují všechna zařízení, které mají operační systém iOS alespoň v jeho deváté verzi. iPad vás upozorní, když úroveň nabití baterie klesá na kritické hodnoty. Zároveň vám nabídne možnost jedním klepnutím zapnout Režim nízké spotřeby. Ten můžete zapnout i v Nastavení -> Baterie, pokud jste jej původně odmítli.

A co tento režim umí? Sníží jas displeje, zoptimalizuje výkon zařízení a omezí animace v systému na minimum. Aplikace jako Mail přestanou stahovat obsah na pozadí a vypnou se funkce jako AirDrop, synchronizace iCloudu a Kontinuita. Jakmile iPad zase nabijete, režim se automaticky vypne. Nevystavujte vaše zařízení extrémním teplotám, ve kterých není zaručena jeho plná funkčnost.

 

Jestliže víte, že vás iPad bude delší dobu v nečinnosti, nechte ho nabitý jenom napůl. Nenabíjejte jej v horkém prostředí, nenechávejte jej také po dlouhou dobu vystavený přímému slunečnímu světlu. Extrémně teplé podmínky baterii škodí více, než ty studené. Ideální provozní podmínky pak jsou od 0 do 35 °C. Skladovací od -20 až 45 °C.