Máme stále otevřeno! Fungujeme za přísnějších hygienických podmínek, ale naplno. Kurýr po celé ČR zdarma!

Jak aktualizovat iPhone

 

I když je základna uživatelů telefonů iPhone největší, tento postup se týká i majitelů multimediálních přehrávačů iPod touch a potažmo i těch, kteří vlastní tablet iPad. Na něho se však instaluje nadstavba systému iOS v podobě iPadOS. Standardně můžete aktualizovat dvěma způsoby:

  1. bezdrátově anebo
  2. pomocí počítače.

Obě varianty mají své pro a proti. V obou případech je ale první krok shodný a tím je záloha iPhonu. I když je to nepravděpodobné, může se stát, že vám vaše iOS zařízení během aktualizace zamrzne či se stane jiná nepředvídaná událost, díky které se aktualizace nedokončí a nastane nějaký problém. Abyste tedy v takovém případě o svá data nepřišli, je vhodné mít je někde uschovaná, buď na iCloudu, nebo v iTunes/Finderu.

Bezdrátová aktualizace iPhonu a dalších zařízení

V Nastavení ale můžete aktualizaci vašeho zařízení vyvolat ručně.

iphone aktualizace iphone aktualizace ios

Pokud Apple vydá aktualizaci jeho operačního systému iOS, na obrazovce vašeho zařízení se vám automaticky zobrazí zpráva s touto informací. Když klepnete na Instalovat, nemusíte se prakticky o nic starat, protože zařízení se v ideální čas aktualizuje samo. Pokud si ale přejete mít tento krok plně ve vaší moci, můžete aktualizaci vyvolat ručně.

Stačí k tomu připojit vaše zařízení ke zdroji napájení (nebo jej mít nabito na více jak 50 %), a být na bezdrátové síti Wi-Fi. Poté přejděte do Nastavení -> Obecné a klepněte na Aktualizace softwaru, kde zvolte Stáhnout a Instalovat. Pokud se zobrazí výzva, abyste dočasně odebrali nějaké aplikace, protože software potřebuje k aktualizaci víc místa, klepněte na Pokračovat nebo Zrušit. iOS nebo iPadOS odebrané aplikace později znova nainstaluje. Toto omezení je dáno nutností stažení instalačního balíku do zařízení. V případě instalace skrze počítač se balík totiž stahuje do něho a ne do telefonu/tabletu.

Zařízení aktualizujete klepnutím na Instalovat. Anebo můžete klepnout na Později a vybrat možnost Nainstalovat dnes v noci nebo Připomenout později. Pokud klepnete na Nainstalovat dnes v noci, jednoduše zařízení připojte k napájení, než půjdete spát. Vaše zařízení se automaticky zaktualizuje přes noc. Před tím si jej ale raději nezapomeňte zálohovat – viz výše.

Stačí jít do nabídky Obecné -> Aktualizace softwaru a zde zvolit Stáhnout a nainstalovat. Poté se vám do zařízení stáhne celý instalační balík a pak se začne rozbalovat a samozřejmě i instalovat. Během stahování můžete zařízení nadále používat, jakmile však začne instalace, tak už nikoli.

iphone aktuailzace ios iphone aktualizace ios 2 Ať už zařízení aktualizujete přes počítač, nebo bezdrátově, po dokončení aktualizace na něm zůstane stejné množství volného místa. Pokud se tedy nestane žádná nepředvídaná událost, je ve finále jedno, kterou cestu zvolíte. Jestliže ale půjdete tou bezdrátovou a to zejména automaticky, na ráno raději použijte záložní budík. Pokud vám totiž zařízení při aktualizaci zamrzne, mohli byste zaspat ranní spoj (v tom lepším případě).

Aktualizace zařízení pomocí počítače

Na Macu s macOS Catalina 10.15 otevřete Finder, na Macu s macOS Mojave 10.14 a starším nebo na PC otevřete aplikaci iTunes. Ujistěte se, že je takový počítač připojený k internetové síti. Skrze patřičný kabel a popřípadě redukci připojte iOS zařízení k počítači a vyhledejte ho v něm. Klikněte na Obecné nebo Nastavení a potom na Vyhledat aktualizaci, následně na Stáhnout a aktualizovat. Zde můžete být také požádáni o zadání kódu.

S macOS Catalina bylo odstraněno iTunes a vaše mobilní zařízení spravujete přímo ve Finderu. Až na toto se při postupu aktualizace nic nezměnilo.

 

 

 

Pokud potřebujete radu či pomoc ohledně vašeho iPhone, kontaktujte iPhone guru - appleguru.cz