Co dělat, když se váš MacBook nenabíjí


Váš MacBook se nenabíjí, po zasunutí MagSafe nebo nabíječky nereaguje nebo se nabíjení se přerušuje? Zkontrolujeme, jestli je na vině kabel či konektor a vyměníme.



Vyzkoušejte tyto tipy na vyřešení problémů s nabíjením


1/ Zkontrolujte nabíječku 

Nabíjecí adaptéry Apple jsou podobně jako lightning konektory poměrně křehké. Obzvlášť pokud je kabel pravidelně při nabíjení ohnutý nebo jej nešetrně smotáváte do tašky. Poškozený kabel lze „opravit“ olepením lepící páskou, ideálně pružnou textilní, nikoli klasickou průhlednou. To samozřejmě není dlouhodobé řešení a je vhodnější pořídit si adaptér nový


2/ Zkontrolujte zásuvku

Váš nabíjecí adaptér vypadá v pořádku? Na řadě je kontrola zásuvky. Ano, zní to banálně, ale na vině může být jednoduše zásuvka, nebo uvolněný kabel. Zkontrolujte, že je kabel správně zasunutý a do zásuvky zapojte např. lampu a ověřte, že je funkční. Pokud vše funguje, připojte Mac. Pokud se Mac stále nereaguje, vypněte ho a zavřete displej na min. 30 sekund. Pak jej znovu otevřete a zkuste znovu nabít.


3/ Zkontrolujte napájecí port

Ověřte pohledem, jestli je port, do kterého vkládáte nabíjecí kabel, čistý, není zanesený prachem a nečistotami. Můžete jej zkusit profouknout, ale nic do něj rozhodně nestrkejte. I pokud vidíte uvnitř nějaké větší smítko. Elektronika je citlivá, neodborným zásahem ji spíše poškodíte, než opravíte.


4/ Zkontrolujte stav baterie

Vlastníte starší počítač Apple? Na vině může být také nefunkční baterie, která se nenabíjí. Váš Mac pak funguje pouze pokud je napojen do sítě a není možné ho odpojit a používat mimo. Zkontrolujte stav své baterie podle našeho návodu. Pokud je baterie na konci životnosti, není třeba zatracovat celý počítač, je možné pouze pořídit baterii novou.

Zastavte se raději u nás v appleguru. Zkontrolujeme, co brání řádnému nabíjení vašeho MacBook a navrhneme, jak nejlépe vyřešit.


Váš MacBook se nenabíjí? Navštivte nás! Jsme specialisté na produkty Apple.


✆  607 855 558
✉  info@appleguru.cz
Seifertova 683/83, Praha 3 - Žižkov