Co dělat, když iPhone nenabíjí (nefunguje konektor)


Strčíte nabíječku telefonu do zdířky, ale mobil se nenabíjí, i když je nabíječka v zásuvce? V čem může být problém?
Nejčastější důvod tohoto problému snadno vyřešíte sami během minuty. Poradíme vám jak.

 

1. Zanesený konektor


I když se ke svému telefonu chováte s nejvyšší péčí, napájecí konektor se jednoduše zanáší. S každým nabíjením nečistoty navíc zatlačujete dovnitř, až se postupně vytvoří pěkná vrstvička. Typickým projevem je, že nabíjecí konektor nejde "dorazit" nebo vám nabíječka funguje jen v určité poloze. Zanesený konektor je nejčastějším problémem s napájením telefonních přístrojů.

Řešení je jednoduché - zanesený konektor vyčistěte. Použijte čistý štěteček, případně jehlu. Postupujte opatrně, jemně, ideálně pod lampičkou. Nepoužívejte žádné čisticí prostředky.

  

2. Nefunkční nabíječka


Napájecí kabel je hodně využívaný a namáhaný. Často dochází delším používáním k jeho poškození. Pokud není poškození přímo viditelné, půjčte si nabíječku od někoho jiného a otestujte. Pokud ta funguje bez problému, je načase zakoupit nový napájecí kabel.

 

U modelu iPhone 8 a novějších můžete zvolit i:

  • výkonnější typ nabíječky

V originálním balení iPhonů je standarně napájecí kableo výkonu 5 W. Apple však nabízí i výkonnější příslušenství 12W, 18W i 61W. Výhodou je rychlejší doba nabití. Obavy z případného poškození zařízení mít nemusíte, Apple přizpůsobuje svá zařízení tak, aby přijala pouze tolik energie, kolik potřebují.

  • bezdrátové napájení

Už žádné kabely. Stačí položit telefon na napájecí podložku a telefon se nabíjí.

 

3. Nefunkční nabíjecí konektor


Vyčištění konektoru nepomohlo? Pak už se návštěvě servisu nevyhnete. Odborník konektor vyčistí profesionálně, případně navrhne výměnu, pokud došlo k výraznějšímu poškození dobíjecího konektoru. Cena výměny konektoru závisí na modelu telefonu (viz náš kompletní ceník), např. pro iPhone 6 vás nový konektor vyjde na 740 Kč. 

Zastavte se u nás v appleguru.cz. Jsme specialisté na produkty Apple.


✆  607 855 558
✉  info@appleguru.cz
Seifertova 683/83, Praha 3 - Žižkov