Máme stále otevřeno! Fungujeme za přísnějších hygienických podmínek, ale naplno. Kurýr po celé ČR zdarma!

 Co dělat, když iPhone nenabíjí (nefunguje konektor)


Strčíte nabíječku telefonu do zdířky, ale mobil se nenabíjí, i když je nabíječka v zásuvce? V čem může být problém?
Nejčastější důvod tohoto problému snadno vyřešíte sami během minuty. Poradíme vám jak.

 

1. Zanesený konektor


I když se ke svému telefonu chováte s nejvyšší péčí, napájecí konektor se jednoduše zanáší. S každým nabíjením nečistoty navíc zatlačujete dovnitř, až se postupně vytvoří pěkná vrstvička. Typickým projevem je, že nabíjecí konektor nejde "dorazit" nebo vám nabíječka funguje jen v určité poloze. Zanesený konektor je nejčastějším problémem s napájením telefonních přístrojů.

Řešení je jednoduché - zanesený konektor vyčistěte. Použijte čistý štěteček, případně jehlu. Postupujte opatrně, jemně, ideálně pod lampičkou. Nepoužívejte žádné čisticí prostředky.

  

2. Nefunkční nabíječka


Napájecí kabel je hodně využívaný a namáhaný. Často dochází delším používáním k jeho poškození. Pokud není poškození přímo viditelné, půjčte si nabíječku od někoho jiného a otestujte. Pokud ta funguje bez problému, je načase zakoupit nový napájecí kabel.

 

U modelu iPhone 8 a novějších můžete zvolit i:

  • výkonnější typ nabíječky

V originálním balení iPhonů je standarně napájecí kableo výkonu 5 W. Apple však nabízí i výkonnější příslušenství 12W, 18W i 61W. Výhodou je rychlejší doba nabití. Obavy z případného poškození zařízení mít nemusíte, Apple přizpůsobuje svá zařízení tak, aby přijala pouze tolik energie, kolik potřebují.

  • bezdrátové napájení

Už žádné kabely. Stačí položit telefon na napájecí podložku a telefon se nabíjí.

 

3. Nefunkční nabíjecí konektor


Vyčištění konektoru nepomohlo? Pak už se návštěvě servisu nevyhnete. Odborník konektor vyčistí profesionálně, případně navrhne výměnu, pokud došlo k výraznějšímu poškození dobíjecího konektoru. Cena výměny konektoru závisí na modelu telefonu (viz náš kompletní ceník), např. pro iPhone 6 vás nový konektor vyjde na 740 Kč. 

Zastavte se u nás v appleguru.cz. Jsme specialisté na produkty Apple.


✆  607 855 558
✉  [email protected]
Seifertova 683/83, Praha 3 - Žižkov