Jak spolehlivě ochránit displej vašeho iPhone

iPhone oprava displeje nevychází nikdy levně a čím je telefon novější, tím více budete platit. Naštěstí existují možnosti, jak displej ochránit. A protože rozbitý displej iPhonu je poměrně běžná věc a snad každý uživatel se s tím setkal, určitě víte, jak je to nepříjemné. Ochránit displej můžete i malou investicí a vězte, že se určitě vyplatí. Z nabídky obchodů si vybere každý.

Ochranné sklo na iPhone

Ochranné sklo pro iPhone se vyplatí v mnoha případech. Je pevně přilepeno na displeji a ten chrání. Při pádu absorbuje energii a rozbije se, displej telefonu zůstává neporušený. Chrání i proti poškrábání a když už, samozřejmě se poškrábe samotné sklo, které stojí pár set korun a ne několik tisíc jako displej telefonu.

Nevýhodou může naopak být horší pocit z používání telefonu. Skla jsou sice velmi tenká a stále dokonalejší, ale pořád ho na displeji při používání cítíte. Na ostrém světle se projeví i snížený jas displeje a horší čitelnost. Někdy dokonce může hůře reagovat na dotyk, a to hlavně v zimě nebo když máte vlhké prsty. Jedná se o kompromis, který ale řada uživatelů ráda podstoupí.

Při rozbití ochranného skla se nic hrozného neděje. Nemusíte běhat zbytečně do servisu a stačí jen sklo na displeji telefonu vyměnit za nové. Navíc oprava displeje nějaký čas trvá a počkáte si minimálně pár hodin, pokud chcete, aby nový displej na telefonu pevně držel. Aplikace ochranného skla naproti tomu zabere jen pár minut.

Tvrzené sklo na iPhone ale také něco stojí. Záleží hodně na modelu telefonu, cena se může vyšplhat i přes 500 Kč. Pořád je ale levnější než výměna displeje iPhone telefonu. Prodejci dokonce někdy uvádějí, že ani přímý zásah kladivem displej nepoškodí.
 

Co taková fólie na iPhone?

fólie na iPhone

Měkké fólie pomohou proti poškrábání, ale vzhledem k jejich tenkosti a menší odolnosti mohou za krátkou dobu vypadat dost nevzhledně. Ochrana proti pádům není kdovíjaká, ale najdou se i výjimky jako například ochranná fólie Belkin InvisiGlass Ultra Privacy.

Přídomek Privacy je použit schválně, protože brání bočnímu pohledu a obsah na displeji vidíte jen, když na něj koukáte přímo. Pokud ale telefon otočíte na šířku, mohou pohodlně vidět i ostatní. Pečlivé testování prokázalo, že InvisiGlass Ultra je odolnější fólií, která zvládne i menší pády, nárazy a kontakt s tvrdými předměty jako jsou mince nebo klíče. Dokonce se může chlubit odolností proti poškrábání tužkou s tvrdostí 9H. Poskytuje tak nejvyšší možnou úroveň ochrany.

Nevýhodou je ale její vysoká cena. Ta se šplhá přes 1 100 Kč a tak si každý musí dobře rozmyslet, jestli mu za to stojí.

Kryt na iPhone ochrání telefon také

kryt na iPhone

Další možností je určitě i kryt na iPhone. iPhone kryt ochrání nejen obrazovku telefonu ale i jeho záda. Často konstrukce krytu přesahuje horní hranu telefonu, a tak když spadne iPhone na rovnou plochu, náraz se ztlumí a displej zůstane neporušený. Záleží ale hodně na kvalit samotného krytu a samozřejmě na prosté náhodě. 

Jako vhodné se zdá být pořízení folio krytu. Vypadá jako peněženka a mlže obsahovat i praktické kapsy pro platební karty nebo menší bankovky. Nejdůležitější ale je, že plně kryje i obrazovku telefonu. Jasnou nevýhodou pak je nutnost vždy otevřít kryt, když chcete telefon používat.

Neméně elegantní to je u telefonování. Otevřená přední část zakrývá vaši tvář a je dost neposedná. Také se namáhá otevírací kloub krytu a ani váš úchop telefonu jednou rukou nebude jistý. Například společnost Ballistic je známá svými odolnými kryty, které se skládají z několika vrstev a chlubí se certifikacemi pro odolnost vůči pádům z výšek kolem 2 metrů na rovnou plochu. Jak ale testování probíhalo a kolik telefonů jej odneslo, nikde zveřejněno nebylo. 

Preventivní ochrana je lepší, než oprava displeje iPhone telefonu

Určitě chodíte na preventivní prohlídky k lékaři, se svým autem, dbáte na zdravou výživu nebo berete vitamíny. Stejné je to i v případě s displejem vašeho telefonu. Rozbitý displej může potkat každého a nemusí to být ani vaše nešikovnost. Když do vás někdo strčí, telefon vyletí z ruky a ve chvilce je rozbitý.

Všichni výrobci se snaží co nejvíce zpevnit své výrobky. Křehkost telefonů je ale známá věc. Zatímco třeba takové telefony od značky CAT jsou sami o sobě odolné, al na druhou stranu velmi robustní, iPhone musíte chránit dodatečně. Nejnovější iPhony disponují skleněnými zády a ty jsou opravdu náchylná stejně tak, jako displej.

Hledáte radu, jak na ochranu displeje nebo opravu displeje iPhonuPoradíme Vám - appleguru.cz