Máme stále otevřeno! Fungujeme za přísnějších hygienických podmínek, ale naplno. Kurýr po celé ČR zdarma!

Oprava iPhonu a domácí výměna baterie? Nechte to profíkům 


Nokia 3310 byla vyrobena z odolných plastů, které vydržely i opravdu tvrdý pád na zem. Sice se telefon rozletěl na všechny světové strany, ale obvykle se tak stalo bez větší újmy a jakákoli jeho oprava nebyla nutná. Doba nicméně pokročila, stejně tak používané materiály na moderních smartphonech.

iPhone je vyroben z kovu, skla a plastů a obsahuje citlivé elektronické součásti, kterých je o poznání více, než v devadesátých letech minulého století. Ostatně jsou aktuální iPhony i 120milionkrát výkonnější než počítač, který dostal prvního člověka na Měsíc. Pokud ale iPhone upustíte, vystavíte ohni, prorazíte, zdeformujete, nebo ho vystavíte kapalinám, může snadno dojít k jeho poškození. A k čemu by potom takový nefunkční iPhone byl?

Je minimálně vhodné vědět, jak s iPhonem zacházet. Jak se stavět k jeho opravám, baterii a co zvládnete sami a co je lepší přenechat odborníkům. V každém případě, máte‑li podezření, že došlo k poškození iPhonu nebo jeho baterie, přestaňte jej používat – mohl by se přehřívat a způsobit vám zranění.

Prasklé sklo chvíli sice vydrží, s postupem času se ale začne sypat a může ublížit nejen iPhonu jako takovému, ale především i vám.
 

Rozbitý displej iPhone

 

Nepoužívejte iPhone ani s prasklým displejem a to hned ze dvou důvodů – můžete si o střepy pořezat prst a navíc zařízení ještě více poničit. Rozbité sklo se totiž často sype a může se dostat do útrob zařízení, kde nadělá ještě o to více škody. Pokud máte obavy, aby se povrch vašeho telefonu nepoškrábal, můžete použít iPhone kryt či tvrzené sklo.

 

Oprava a výměna baterie


YouTube videa vám nepoví vše a učený z nebe nespadl. Pokud máte za sebou desítky opravených iPhonů, je to jiná situace, než když si poškodíte ten váš jediný, který si chcete dát vlastními silami do pořádku. Obvykle totiž docílíte ještě většího poškození. iPhone tedy sami nerozebírejte a nepokoušejte se ho sami opravovat. Varuje před tím ostatně i sám výrobce.

Při rozebírání můžete iPhone poškodit, narušit jeho odolnost proti polití a vodě, nebo si dokonce přivodit i zranění. iPhony 7 a novější navíc obsahují jeden nebo více laserů, které se můžou při neodborné opravě nebo demontáži poškodit a následně vás vystavit riziku v podobě neviditelného infračerveného laserového záření.

Takto vypadá iPhone 6s po explozi (Zdroj: AppleInsider.com)

 

 Vyhořelý iPhone


Výměna baterie nabízí stejný svízel. Nesprávně provedená výměna nebo oprava může vést k poškození baterie, způsobit přehřívání nebo i úraz. Je známo již mnoho případů „výbuchů“, naštěstí zatím bez vážnějších následků. Navíc má takový jev samozřejmě totální destruktivní dosah na takové „opravené“ zařízení. Baterii je pak nutné recyklovat nebo zlikvidovat odděleně od domovního odpadu, protože obsahuje nebezpečné látky.

 

Displej svého iPhone nejlépe ochráníte prevencí (používáním ochranných krytů nebo pouzder) a životnost baterie prodloužíte správnou péčí. Pokud už došlo k poškození přístroje nebo se domníváte, že by pomohla výměna baterie, obraťte se raději na odborníky. iPhone není levný přístroj, investice do profesionální opravy se vám vyplatí.

Máte-li jakékoliv dotazy či potřebujete poradit, pojďte se poradit u appleguru.cz odborníků