🎉 Hurá! Teď jsme tu pro Vás i v sobotu! Přijďte, těšíme se. 🍏

Srovnání: vyplatí se výměna baterie iPhone doma?


Výměna baterie iPhone prodlouží výrazně jeho životnost. Ušetříte za koupi nového přístroje a nemusíte nabíjet telefon několikrát denně. Chcete ušetřit i výměnou baterie "svépomocí" doma? Náhradní baterie lze zakoupit a na internetu najdete návody, jak na to. Srovnali jsme za vás, jestli se domácí výměna baterie skutečně vyplatí.
Výměna baterie iPhone - cena v servisu vs doma

Kolik vlastně můžete domácí výměnou baterie ušetřit?

1. čas

Jednou veličinou je čas. Na internetu uživatelé uvádějí, že domácí výměna baterie zabere cca 60-90 minut, podle zručnosti a zkušeností. To je srovnatelné s cestou do servisu a čekáním na výměnu. V druhém případě tuto hodinu ale strávíte např. čtením časopisu...

2. peníze

Podívejme se na srovnání cen u modelů iPhone, u nichž majitelé poptávají výměnu baterie nejčastěji:


Srovnání ceny výměny baterie iPhone doma vs v servisu


model iPhone
cena náhradní baterie*
(Kč)
cena výměny v servisu**
(Kč)
iPhone 6s
339-490590
iPhone SE
309690
iPhone 7
399-699
890
iPhone X
599-799
1290

*Ceny náhradních baterií jsme čerpali z přední české nákupní galerie. Cenový rozptyl je podle kapacity baterie.
**Srovnáváme je s cenou výměny baterie v iPhone servisu appleguru.cz. Prohlédněte si kompletní ceník pro cenu výměny dalších modelů. 


Domácí výměnou baterie tedy můžete ušetřit cca 100-500 Kč
Teď srovnejme úsporu s riziky, která domácí oprava představuje:


Domácí výměna baterie iPhone - rizika

Na internetu a YouTube najdete množství návodů na domácí výměnu baterie iPhone telefonů. Pořídit si náhradní baterii pro starší modely iPhone je také poměrně snadné. Co se ale často nedozvíte (nebo si to přečtete až malým písmem v přiloženém návodu) jsou rizika těchto výměn). Před těmito riziky varuje i sám výrobce (tedy Apple). Jaká tedy jsou?

  • přijdete o záruku - otevřením iPhone mimo autorizovaný servis ztrácíte nárok na reklamaci v rámci záruční lhůty. V dvouleté záruční lhůtě to tedy rozhodně nedělejte.
  • riziko poranění - je zaznamenána řada incidentů, při kterých po neodborném zásahu uživateli iPhone "vybuchnul" v rukou. Může tak dojít při přehřátí nebo poškození baterie. iPhony 7 a novější obsahují laser. Při poškození se můžete vystavit riziku neviditelného infračerveného laserového záření.
  • riziko poškození zahřátím - u většiny domácích sad na výměnu baterie je jedním z kroků zahřání fénem, aby bylo možno uvolnit baterii, která je na místě přilepena. To přirozeně souvisí s bodem výše a vystavuje váš přístroj přímému riziku přehřátí.
  • riziko mechanického poškození - uživatelé, kteří domácí výměnu baterie vyzkoušeli, nejčastěji zmiňují, že se jim "povedlo" poškrábat nebo dokonce poškodit displej telefonu nebo poškrábat zadní kryt. Díky citlivé mechanice může dojít k dalším poškozením, která zpočátku ani nezaznamenáte, ale mohou mít vliv na funkčnost zařízení. 
  • narušení odolnosti proti polití a vodě - přístroje iPhone jsou voděodolné, neodborným zásahem o tuto vlastnost ale můžete přijít.

 

Takto vypadá iPhone 6s po explozi

Vyhořelý iPhone

(Zdroj: AppleInsider.com


Závěr

IPhone není levný přístroj, pokud nemáte se servisem elektroniky skutečné zkušenosti, nemusí se taková domácí oprava vyplatit. Vyspělé technologie jsou na laické zásahy citlivé a výměna baterie iPhonu je poměrně náročná. Můžete ušetřit pár stokorun, ale také můžete poškodit citlivé komponenty za tisícikoruny nebo si přístroj nehezky poškrábat.

Většině majitelů iPhone se investice do profesionální opravy vyplatí.

Kdy je čas na výměnu baterie? Přečtěte si, jak zjistíte stav baterie vašeho iPhone.
Nezapomeňte také, že životnost baterie prodloužíte správnou péčí


Je už čas na výměnu baterie vašeho iPhone? Navštivte nás! Jsme specialisté na produkty Apple.


✆  607 855 558
✉  info@appleguru.cz
Seifertova 683/83, Praha 3 - Žižkov