Máme stále otevřeno! Fungujeme za přísnějších hygienických podmínek, ale naplno. Kurýr po celé ČR zdarma!

Jak na přenos fotek a videí z iPhonu, iPadu nebo iPodu touch – iCloud

Vaše fotografie z iOS zařízení můžete do počítače přenést dvěma způsoby. Nejprve je tedy vhodné rozhodnout se, jakou metodu zvolíte:

  • iCloud - pohodlnější, ale musíte k němu být připojeni k internetu
  • kabel - potřebujete využití jak počítače, tak příslušného kabelu

 

Baterie iPhone péče

Díky Fotkám na iCloudu se ke svým snímkům dostanete na iPhonu, iPadu, iPodu touch, Macu, Apple TV, webu iCloud.com ale dokonce i na PC s Windows. Všechny nové snímky se budou do Fotek na iCloudu přidávat automaticky a veškeré úpravy nebo změny v uspořádání se projeví na všech zařízeních. Což je skutečně pohodlné. Po zapnutí služby se totiž již nadále nemusíte o nic starat. Pokud však má vaše galerie již tisíce snímků, počítejte s možnou nutností přikoupení kapacity cloudového úložiště.

Pokud dáte přednost této variantě, ujistěte se, že máte v iOS zařízení, v Macu nebo v Apple TV nainstalovaný nejnovější software. Nastavte na všech svých zařízeních iCloud. Pokud máte PC, stáhněte si iCloud pro Windows. Ujistěte se, že jste na všech svých zařízeních přihlášení k iCloudu se stejným Apple ID. Samozřejmě je i nutné mít aktivní Wi-Fi připojení, přenášet se totiž bude skutečně velké množství dat.

 

Nastavení iCloud na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

Přejděte do Nastavení -> [vaše jméno] -> iCloud -> Fotografie a zapněte Fotky na iCloudu.

Posunutím jezdce aktivujete ve vašem iOS zařízení Fotky na iCloudu.

 

 

Nastavení iCloud na Mac

Otevřete Předvolby systému -> iCloud.

Vedle položky Fotky klikněte na Volby a vyberte Fotky na iCloudu. Na Apple TV přejděte do Nastavení -> Účty -> iCloud -> Fotky na iCloudu.

Zapnutí Fotek na iCloudu v počítači s operačním systémem macOS.

nastavení iCloud na Mac

 

Připravte se zde na jeden drobný zádrhel, který se ale správným nastavením zase sám napraví. Pokud už jste totiž do svého iOS zařízení synchronizovali fotky pomocí aplikace iTunes a potom si na něm zapnete Fotky na iCloudu, zobrazí se následující upozornění: „Fotografie a videa synchronizovaná z iTunes budou odstraněna“. Fotky a videa synchronizované z počítače v něm sice zůstanou, ale z iOS zařízení se smažou.

Zpátky do iOS zařízení je potom dostanete až tak, že si na Macu nebo PC zapnete Fotky na iCloudu. Když toto uděláte, fotky z vašeho počítače se automaticky odešlou do iCloudu, abyste k nim měli přístup ze všech svých zařízení. Se zapnutými Fotkami na iCloudu budou všechny vaše fotky uložené v iCloudu a dostupné v aplikaci Fotky na Macu nebo ve vybrané složce na PC.

 

Import z iOS zařízení do Macu

K importu fotografií do počítače společnosti Apple můžete využít dvou aplikací:

  • Přenos obrázků (najdete ji v Launchpadu a složce Jiné) - jednodušší, ale méně přehledná
  • Fotky - o něco složitější aplikace, ale lépe uzpůsobené k přenosu fotek

 

Aplikace Přenos obrázků

Stačí propojit iOS zařízení s Macem kabelem, spustit aplikaci, vybrat fotografie a zvolit jejich Import. Můžete dát i Importovat vše.

Obr: Před samotným importem skrze aplikaci Přenos obrázků je vhodné určit i cílový adresář, kam se mají média uložit.

 

Aplikace Přenos Fotky

I pokud zvolíte aplikaci Fotky, iOS zařízení budete možná muset odemknout přístupovým kódem. Na iOS zařízení se také může zobrazit výzva k potvrzení, že připojenému počítači důvěřujete. Samozřejmě pokračujte klepnutím na Důvěřovat.

Při připojeném zařízení (a to klidně i v případě připojení paměťové karty) a spuštění aplikace Fotky, se ihned ocitnete v obrazovce s možností importu. Chcete-li importovat jen vybrané fotky, klikněte na požadované položky a pak na tlačítko Importovat vybrané. Chcete-li importovat všechny nové fotky, klikněte na Importovat všechny nové fotografie.

Volbou vpravo nahoře buď importujete jen vybrané snímky, nebo úplně všechny, které v počítači ještě nemáte.

 

 

Zde je rozdíl v tom, že vás nemusí zajímat, kam se fotky fyzicky uloží, protože je vždy najdete v této aplikaci. Na macOS High Sierra nebo novějším se importované fotky objeví v albu Import v aplikaci Fotky. Pokud používáte starší verzi macOS, najdete je v albu Poslední import.

 

Máte-li jakékoliv dotazy či potřebujete poradit, pojďte se poradit u appleguru.cz odborníků