Nejčastější problémy Apple Watch a jak je řešit

 

Apple Watch patří k nejprodávanějším "chytrým“ hodinkám na trhu. Ale ani jim se nevyhýbají problémy. Z našich zkušeností a potíží, se kterými k nám přicházejí zákazníci, jsme sestavili seznam těch nejčastějších. Většinou se ale jedná pouze o správné nastavení a problém zvládnete jednoduše vyřešit sami. 
Rychlá navigace:

1. Apple Watch se nenabíjí
2. Přehřívání Apple Watch

3. Apple Watch se nezapínají
4. Apple Watch se nezapínají na zvednutí ruky
5. Samovolný restart Apple Watch
6. Apple Watch se nepřipojí k iPhone
7. Nefunguje digitální korunka Apple Watch
8. Zprávy na Apple Watch zůstávají nepřečtené
9. Špatná výdrž baterie Apple Watch
10. Z pouzdra hodinek vyskočila obrazovka
11. Bluetooth Apple Watch nejde připojit nebo se často odpojuje
12. Apple Watch nesleduje aktivitu
13. Na displeji Apple Watch Series 4 „uniká“ světlo
14. Aplikace na Apple Watch padají nebo zamrzají
15. Na Apple Watch se nezobrazují oznámení
16. Kůže pod Apple Watch je podrážděná a svědí

 

1. Apple Watch se nenabíjí

Pravděpodobně nejčastější problém, který majitelé Apple Watch řeší. Zapojí hodinky do napájecího kabelu a ikona blesku se z červené do zelené nepřepne.

Jak řešit:

·       okamžik vyčkejte. Obzvlášť pokud jsou hodinky zcela vybité, přepnutí ikony chvíli trvá.

·       jsou vaše hodinky zcela nové? Ujistěte se, že na Apple Watch nebo nabíječce nemáte stále zbytky krycí fólie.

·       ujistěte se, že nabíječka dobře přiléhá jak konektorem do hodinek, tak do připojením do sítě. Zkontrolujte, že nikde nejsou nečistoty.

·       použijte originální nabíjecí kabel, který byl dodán s vašimi hodinkami Apple Watch. Pokud ho používáte, zkuste použít jinou nabíječku nebo dok.

·       napájecí kabel otestujte připojením do notebooku nebo do jiné zásuvky.

·       restartujte hodinky – podržte současně boční tlačítko a digitální korunku po dobu nejméně deseti sekund, dokud neuvidíte logo Apple.


Nic z toho nefunguje? Navštivte nás! Jsme specialisté na produkty Apple.


✆  607 855 558
✉  info@appleguru.cz
Seifertova 683/83, Praha 3 - Žižkov

 

2. Přehřívání Apple Watch

Tento problém sice plní internet, ale vy se ho pravděpodobně nemusíte obávat. Týká se konkrétního modelu – tedy Apple Watch SE a hlásí jej z 90% uživatelé z Jižní Koreje. Zahřívají se celé hodinky, které pak pálí nositele na ruce a v některých případech se objevuje i skvrna na displeji.

Jak řešit:

·       reklamujte u prodejce. Společnost Apple zatím všechny reklamace řešila výměnou v rámci záruky.

·       hodinky mezitím sundejte a nechejte vybít baterii. Nezapínejte je znovu, dokud se prodejce nebo profesionál nebude schopen na ně podívat.

 

3. Apple Watch se nezapínají

Hodinky se buď samovolně vypnou nebo vůbec nereagují a nejdou zapnout

Jak řešit:

·       zkontrolujte, že je nabitá baterie. Hodinky mohou být vybité.

·       používáte úsporný režim baterie Reserva? Hodinky pak nereagují na pohyb ruky nebo klepání. Zkuste hodinky zapnout stisknutím postranních tlačítek.

·       hodinky restartujte – podržte současně boční tlačítko a digitální korunku po dobu nejméně deseti sekund, dokud neuvidíte logo Apple.

·       pokud se hodinky rozsvítí, ale nezapnou, nebo pokud na hodinkách svítí červený vykřičník, jedná se o pravděpodobně o problém s hardware. Navštivte proto profesionální servis pro určení příčiny.

 

4. Apple Watch se nezapínají na zvednutí ruky

Problém, který se často diskutuje na fórech o Apple. Obrazovka jednoduše „neožívá“, když lidé zvednou zápěstí (což je jedna z funkcí hodinek Apple Watch)

Jak řešit:

·       v aplikaci Watch na vašem iPhone jděte na kartu Moje hodinky > Obecné > Aktivace obrazovky a ujistěte se, že je zapnutá funkce Aktivace při zvednutí ruky.

·       může to být také proto, že jsou vaše Apple Watch v divadelním režimu. Pokud ano, měli byste vidět ikonu divadla v horní části obrazovky (dvě masky). Chcete-li ji vypnout, jednoduše stiskněte digitální korunku, aby se obrazovka oživila, a poté přejetím zdola nahoru přejděte do Ovládacích panelů. Sjeďte dolů, najděte ikonu Divadelní režim a klepněte na ni.

·       Přesvědčte se o tom, že vaše zařízení iOS nebo Apple Watch nepotřebuje aktualizaci. Přejděte do Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru a podívejte se, jestli není pro vaše zařízení dostupná aktualizace.

 


5. Samovolný restart Apple Watch

Na tento problém si stěžují především majitelé Apple Watch 3 po upgradu WatchOS 7. Hodinky se samovolně restartují, a to i několikrát za den.

Jak řešit:

·       zkontrolujte, jestli na Apple Watch běží nejnovější verze WatchOS. Společnost Apple vydala 19. října 2020 Watch OS 7.0.3, která tyto problémy s restartováním hodinek Series 3 řeší.

 

6. Apple Watch se nepřipojí k iPhone

Zapnete hodinky a na displeji se objeví „Žádný iPhone“ (nebo „Disconnected“).

Jak řešit:

·       začněte tím, že se ujistíte, že je v hodinkách i iPhonu vypnutý režim Letadlo a že jsou zapnuty Wi-Fi a Bluetooth.

·       pokud je nastavení v pořádku, restartujte Apple Watch (podržte boční tlačítko, dokud neuvidíte posuvník Vypnutí. Posuňte jezdec Vypnutí doprava). Když jsou Apple Watch vypnuté, znovu je zapněte stisknutím a podržením bočního tlačítka, dokud neuvidíte logo Apple.

·       pokud ani to nepomůže, restartujte svůj iPhone. Pokud nevíte jak, přečtěte si náš návod na restart iPhone.

·       pomocí Ovládacích panelů na Apple Watch zkontrolujte připojení.

·       pokud nic z toho nepomohlo, zrušte spárování zařízení a spárujte je znovu.

 

7. Nefunguje digitální korunka Apple Watch

Stává se vám, že digitální korunka vašich hodinek nereaguje?

Jak řešit:

·       zrušte spárování Apple Watch a spárujte hodinky znovu. Toto řešení pomůže ve většině případů softwarové chyby.

·       Pokud ale cítíte, že je korunka spíš zaseknutá nebo se nepohybuje hladce, jedná se o mechanický problém a hodinky potřebují vyčistit. Na internetu sice najdete návody, jak Apple Watch vyčistit pod tekoucí teplou vodou, ale to nedoporučujeme. Mnoho majitelů hodinek neodhadne tlak, který je při tom potřeba vyvinout a voda jim nateče mechanismu. Doporučujeme navštívit občas servis a nechat si hodinky vyčistit odborně.   

 

8. Zprávy na Apple Watch zůstávají nepřečtené

Problém, který je dost nepříjemný. Přečtete si zprávu na svých Apple Watch, ale ikona nových zpráv stále hlásí, že je zpráva nepřečtená. Takže samozřejmě nevíte, kdy vám přijde zpráva nová.

Zdá se, že se tento problém vyskytuje nejčastěji, pokud uživatel přepne na nový/jiný iPhone.

Jak řešit:

·       zavřete aplikaci Zprávy na svém iPhone a poté zkuste vypnout iPhone i Apple Watch (stisknutím a podržením tlačítka napájení a poté posunutím do polohy Vypnuto). Nejprve znovu zapněte iPhone a poté zapněte Apple Watch. Teď by se měla obě zařízení synchronizovat správně.

·       zkuste se odhlásit z iCloudu na všech připojených zařízení (hodinkách, telefonu, iPad). Zařízení restartujte a do iCloudu se znovu přihlaste.

·       zrušte spárování Apple Watch a proveďte celé párování znovu podle návodu společnosti Apple.

 

Zdroj: reddit.com

 

9. Špatná výdrž baterie Apple Watch

Výdrž baterie je rozhodně jednou z hlavních slabin Apple Watch. Obecně by vám ale měly vydržet celý den na jedno nabití. Pokud tomu tak není, existuje řada tipů, jak baterii šetřit, případně nastal čas na její výměnu.

Jak řešit:

·       nejdříve ze všeho aktualizujte své hodinky na nejnovější verzi WatchOS. Společnost Apple vydala 12. října 2020 Watch OS 7.0.2, který údajně opravil problémy spojené s rychlým vybíjením baterie.

·       když nepotřebujete funkce Apple Watch a používáte je jen jako hodinky, aktivujte si režim Rezerva (stiskněte a podržte postranní tlačítko na Apple Watch, dokud se neobjeví posuvníky, potom přetáhněte Rezerva doprava). Apple Watch pak budou ukazovat jen čas.

·       vypněte si všechna oznámení, která nepotřebujete. Každé upozornění a zapnutí displeje vybíjí baterii. Otevřete aplikaci Apple Watch na svém iPhone a přejděte do Oznámení. Vypněte vše zbytečné.

·       na hodinkách Apple přejděte do Nastavení > Jas a velikost textu a snižte jas.

·       na hodinkách Apple Watch přejděte do Nastavení > Obecné > Aktivace obrazovky a vypněte probuzení obrazovky při zvednutí ruky. Můžete to udělat také v aplikaci Apple Watch na vašem iPhone.

·       vypněte snímač srdečního tepu otevřením aplikace Apple Watch na iPhonu, klepnutím na Cvičení a zapnutím režimu úspory energie.

·       nepoužíváte beta verzi WatchOS? Zkuste hodinky a telefon odpojit a znovu spárovat

·       je možné, že problémy způsobuje některá aplikace. Zkuste odinstalovat vše, co nepotřebujete – zvolte Odstranit aplikaci. Nebojte se, aplikace z vašeho iPhone se neodinstaluje, pouze se deaktivuje.

·       poslední věcí, kterou můžete vyzkoušet, je vymazat veškerý obsah a nastavení na Apple Watch (obnovit tovární nastavení). Přejděte do Nastavení > Obecné > Obnovit > Odstranit veškerý obsah a nastavení. Po dokončení budete muset hodinky Apple Watch znovu spárovat s iPhone. 

 

10. Z pouzdra hodinek vyskočila obrazovka

Několika majitelům hodinek Apple Watch se stalo, že celá obrazovka „vyskočila“ z těla hodinek.

Problémem je v tomto případě baterie. Jak baterie stárne, začne bobtnat a zabírá více místa v malém vnitřním prostoru hodinek. V ojedinělých případech může dojít k tomu, že obrazovku vytlačí ven. Jak je vidět na obrázku, displej na hodinkách „visí“. Hodinky však fungují dál.

Tento problém hlásí nejčastěji vlastníci Apple Watch Series 3.

Jak řešit:

Navštivte servis a nechte si poradit, jak dále postupovat dle rozsahu závady.


 

Zdroj: discussions.apple.com

 

11. Bluetooth Apple Watch nejde připojit nebo se často odpojuje

Někomu se Apple Watch odpojí od iPhonu, i když jsou v jeho těsné blízkosti. Někdo má problémy s Bluetooth, když používá sluchátka, např. při běhu. A příčin může být hned několik.

Jak řešit:

·       pro správnou funkci Bluetooth je důležitá blízkost zařízení. Různá zařízení mají ale různé rozsahy. Pomůže i taková drobnost, jako připnutí iPhone na stejnou stranu těla, jako mají Apple Watch. Anebo obráceně, přepnutí Apple Watch na druhé zápěstí. Můžete si říci, že tak malá vzdálenost nemůže dělat rozdíl, ale dělá.

·       objevuje se vám problém s připojením, když používáte sluchátka? Synchronizujte svůj seznam skladeb do Apple Watch a vypněte Bluetooth na vašem iPhone. To by mělo umožnit bezproblémové přehrávání vaší hudby bez nepříjemných odpojení. O data z běhu nebo cvičení nemusíte mít strach. Až telefon znovu připojíte, data se synchronizují.

Problém může být ale i na straně telefonu, nikoli hodinek:

·       zkuste na iPhonu vypnout Bluetooth, počkat několik sekund a znovu jej zapnout.

·       zkuste zapnout a vypnout režim Letadlo

·       zkuste zrušit párování, a pak znovu spárovat

·       poslední možností je vymazat veškerý obsah a nastavení na Apple Watch. Přejděte do Nastavení> Obecné> Obnovit> Odstranit veškerý obsah a nastavení. Po dokončení budete muset hodinky Apple Watch znovu spárovat s iPhone.

 

12. Apple Watch nesleduje aktivitu

Hodinky nesledují správně vaše cvičení, trasy nebo srdeční tep.

Jak řešit:

·       v Apple Watch aplikaci na vašem iPhonu přejděte na Moje hodinky > Obecné > Detekce zápěstí. Pokud není aktivní, tak tuto možnost zapněte. Dále se ujistěte, že je na vašem iPhone povoleno Bluetooth v části Nastavení > Bluetooth.

·       ujistěte se, že vaše Apple Watch nejsou na zápěstí příliš volné. Úprava řemínku může hodinkám pomoci lépe sledovat vaši aktivitu.

·       udržujte své osobní údaje, jako je výška a váha, aktualizované. Apple Watch tyto informace používají např. pro sledování spalování kalorií. Otevřete na iPhonu aplikaci Watch a klepněte na Moje hodinky > Zdraví > Upravit.

·       pokud vám nesedí sledování vašich tras, zkuste otevřít aplikaci Workout a změnit nastavení z Quick Start Walk na Outdoor Walk. Na iPhonu také přejděte do Nastavení > Soukromí > Služby určování polohy. Nastavte Apple Watch Faces na While Using, poté přejděte dolů na System Services a povolte všechna nastavení související se sledováním polohy a vzdálenosti.

·       pokud nic z bodů výše nepomůže, bude možná třeba vaše hodinky překalibrovat. To provedete v aplikaci Apple Watch na vašem iPhone. Klepněte na Moje hodinky > Soukromí > Pohyb a fitness > Obnovit kalibrační data. Poté postupujte podle pokynů ke kalibraci.

 

13. Na displeji Apple Watch Series 4 „uniká“ světlo

Chystáte se spát, jas na vašich hodinách se ztlumí, ale jedna strana displeje je pořád jasná a žlutá (viz obrázek). Jako by z hodinek unikalo světlo. Ve skutečnosti to tak být nemůže, protože tento model hodinek má obrazovku OLED. Jedná se o jiný problém zařízení a ten bohužel není řešitelný.


Jak řešit:

Navštivte servis a nechte si poradit, jak dále postupovat dle rozsahu závady.


 

Zdroj: reddit.com

 

14. Aplikace na Apple Watch padají nebo zamrzají

Nefungují vám aplikace na Apple Watch jak mají? Nejčastěji hlásí majitelé hodinek problémy s aplikacemi od Nike.

Jak řešit:

·       ze všeho nejdřív zkontrolujte, jestli máte problémové aplikace aktuální. Pokud ne, aktualizujte je a zkuste znovu.

·       restartujte hodinky – podržte současně boční tlačítko a digitální korunku po dobu nejméně deseti sekund, dokud neuvidíte logo Apple.

·       aktualizujte software hodinek - otevřete ve svém iPhonu aplikaci Apple Watch a v menu Moje hodinky > Obecné > Aktualizace softwaru si zkontrolujte, že máte poslední verzi.

·       problémové aplikace odinstalujte a znovu nainstalujte.

·       zkuste obnovit tovární nastavení v menu Nastavení > Obecné > Obnovit > Odstranit veškerý obsah a nastavení. Apple Watch budete ale muset znovu nastavit.

  

15. Na Apple Watch se nezobrazují oznámení

Pokud se na vašich hodinkách nezobrazují oznámení, je to pravděpodobně proto, že jsou uzamčené, máte zapnutý režim Nerušit nebo je vypnuta funkce Detekce zápěstí.

Jak řešit:

·       pokud jste nastavili pro Apple Watch přístupový kód, automaticky se uzamknou, když je nebudete nosit, ztratí kontakt s pokožkou nebo se budou nabíjet. Řešením je odstranění přístupového kódu nebo utažení řemínku hodinek. Zapomněli jste přístupový kód? Budete muset vymazat obsah. Na iPhone v aplikaci Apple Watch klepněte na Moje hodinky > Obecné > Obnovit > Vymazat obsah a nastavení Apple Watch a klepnutím potvrďte.

·       pokud máte aktivní režim Nerušit, poznáte to podle symbolu měsíce na. Tuto funkci zapnete / vypnete přejetím prstem nahoru po ciferníku a v menu Nastavení.

·       detekci zápěstí si ověříte na iPhonu v aplikaci Apple Watch v menu Moje hodinky > Obecné > Detekce zápěstí. Zkontrolujte, že nikde nejsou nečistoty.


16. Kůže pod Apple Watch je podrážděná a svědí

V ojedinělých případech, zvlášť u lidí s citlivou pokožkou, mohou hodinky Apple Watch způsobovat podráždění pokožky. Zejména při delším nošení. Pokud máte obecně problém s citlivou kůží při nošení hodinek, nejsou pro vás hodinky Apple Watch dobrou volbou, a to hlavně kvůli jejich senzorům. Pokud se nejedná o velké potíže a hodinky jednoduše používat chcete, zkuste tyto tipy, jak problémy zmírnit:

Jak řešit:

·       uvolněte na hodinkách řemínek. Podráždění často způsobuje zachycení potu mezi pokožkou a senzory. Pokožka pak nemůže dýchat. Trochu povolte řemínek a pokud jste po nějaké fyzické aktivitě zpocení, hodinky si sundejte a kůži umyjte. Nemusíte se obávat, lehké uvolnění řemínku účinnost senzorů Apple Watch neovlivní.

·       každý den si naplánujte od Apple Watch pauzu. Dejte hodinám čas na dobití a vaší pokožce šanci na zotavení. Hodinky si sundávejte na noc.

·       pokud se potíže projevují spíše pod řemínkem než pod tělem hodinek, vyzkoušejte jiný materiál řemínku.


 * Diagnostika je u všech závad zdarma v případě opravy, jinak se hradí dle aktuálního ceníku.