Prodlouží výměna baterie iPhone 6 telefonu život? Zcela určitě


Vlastníte starý telefon a chcete mu dát sbohem? Výměna baterie iPhone 6 telefonu a starším modelům dokáže pomoci. Vyjma výdrže jim zlepší i výkon. Čtěte dále a přesvědčte se?

Pokud vlastníte zařízení starší více jak tři roky, neznamená to, že už patří do starého železa. Nejnovější systém iOS 12 totiž rozeběhnete i na iPhonu 5s, kterému je dnes již pět let. Dokud mu Apple udržuje podporu nejnovějšího operačního systému a dokud nepotřebujete vlastnit zařízení s nejnovějším hardwarem, odvede stejnou službu jako novinky.

V červnu se na WWDC 2019 představí systém iOS již ve své třinácté verzi. Jak to pak bude s podporou jednotlivých modelů, je otázka. Dá se ale předpokládat, že iPhone SE, iPhone 6 a iPhone 6 Plus (a novější pochopitelně) jej budou stále podporovat. Samozřejmě záleží na vašich osobních preferencích. Pokud ale nepotřebujete pořizovat fotografie na špičkové úrovni, a pokud nepotřebujete hrát nejnovější hry a používat náročné aplikace, není nutné investovat do novějších modelů.

 

iPhone 6 výměna baterie a mobil je jako nový

 

Výměna baterie iPhone 6 oživí

Musíte ale počítat s tím, že už dnes se i takový iPhone 6 řádně zapotí. Vývojáři mobilních aplikací je odlaďují novým a výkonnějším strojům, a proto ty starší mají co dělat, aby je udýchaly. Mnohdy za to ale může i jejich vysloužilá baterie. Pokud si ji necháte vyměnit, je to pro telefon jako pokropení živou vodou.

Ne nadarmo přidal Apple do systému iOS funkci Kondice baterie. Tato hodnota udává kapacitu baterie relativně k výchozímu stavu. Nižší kapacita tak může znamenat méně hodin provozu na jedno nabití. Pokud ale chcete, můžete omezit výkon zařízení a baterii více šetřit. Pokud se ale nechcete omezovat, je spíše vhodná výměna baterie iPhone 6 telefonu a starších. V tomto případě vás nová vyjde na velice přijatelných cca 600 Kč.

Navštívit Apple servis se jistě vyplatí i pokud je třeba výměna baterie iPhone 5 telefonu (v tomto případě za cca 500 Kč). Zde ale musíte počítat s tím, že už se jedná o skutečně vysloužilé zařízení, protože nemá podporu ani nejnovějšího systému iOS.

Máte-li zájem, pošlete dotaz na výměnu baterie vašeho iPhone a klidně si rovnou rezervujte termín na webu appleguru.cz
 

Pomůže i smazání nepotřebného obsahu

Pokud však potřebujete oživit své zařízení i jinak, než jen po stránce hardwarové, zkuste softwarové čištění iPhone telefonu. Tím není zamýšlena aktualizace systému iOS, který byste měli mít co nejnovější to jde. Předně zavřete všechny aplikace z multitaskingu a promažte nepoužívané aplikace. Ideálně tak učiňte přes nabídku Nastavení -> Obecné -> Úložiště: iPhone. Zde uvidíte, kolik dat zabírá jaká aplikace a kdy jste ji naposledy použili.

Uvolněte co nejvíce paměti i smazáním starých a nezajímavých fotografií. Popřípadě nepotřebné aplikace, o které ale nechcete přijít, odložte stejnojmennou funkcí. Čím více totiž máte zasekanou paměť zařízení, tím pomaleji pracuje. Takovéto odblokování iPhone telefonu od zbytečného balastu mu pomůže fungovat o poznání spolehlivěji.
 

Je to otázka investice

Pokud se podíváte na historii iPhone telefonů a aktuální trend, může se zdát oprava iPhonu 5 již nepříliš perspektivní. I když vyjde jen na pár korun, telefon už má svá nejlepší léta za sebou a za chvíli stejně doslouží, protože již nespustí většinu aplikací.

Díky podpoře iOS 12 u iPhonu 5s je u něho situace o poznání světlejší. Zde záleží jen na vás, zda jste s tímto kompaktním telefonem, který již díky Touch ID nabízí vysoký stupeň zabezpečení, spokojeni. I přes své stáří s ním dnes můžete platit skrze službu Apple Pay, která do tuzemska vtrhla teprve na začátku roku.

Oprava iPhone 6 telefonu se ale pořád může vyplatit. Jedná se totiž o první iPhone společnosti Apple, který přinesl 4,7palcový displej v podobě menší verze a 5,5palcový v podobě modelu Plus. I když aktuálně frčí bezrámečkové telefony, tato generace je stále velice dobře použitelná, protože stejný design telefonu Apple držel po další tři roky. Výměna displeje iPhone 6 telefonu vás navíc popřípadě vyjde jen na cca 1 600 Kč. A to se může pořád vyplatit více, než kupovat nový stroj.

Generaci telefonů iPhone 6s a 6s Plus se pak vyplatí zachránit téměř určitě. A to ať už se jedná jen o výměnu jejich baterie nebo i rozbitého displeje. Minimálně pokud byste jej totiž chtěli prodat, protože tento Apple servis se vám vrátí v celkové prodejní ceně. iPhony 6s jsou navíc aktuálně poměrně poptávaným artiklem, stačí se podívat napříč bazarovými službami.

 

Jakékoliv rady ohledně iPhone Vám rádi sdělíme a dotazy zodpovíme - obraťte se na nás - váš Apple servis