Zapomenuté heslo do iPhone? Jak iPhone odblokovat 

iPhone is disable - zapomenutý kód

 

Stačí 6x po sobě zadat špatný přístupový kód do iPhone a telefon se zablokuje. Že se vám to nemůže stát? Vaše dítě to zvládne hravě. Pokud zadáte přístupový kód několikrát špatně, můžete vidět podobnou obrazovku, jako je vidět vpravo na obrázku. Po uplynutí určitého času to sice můžete zkusit znovu, ale pokud se vám kód iPhonu stále nevybaví, musíte zařízení vymazat (a s tím i aktuální kód).

Špatná zpráva: pokud jste si nezálohovali data, bohužel o všechna přijdete. Proto je důležité si data ve vašem iPhone zálohovat. Pokud máte v iPhone uloženy rodinné fotky nebo důležité kontakty, bude vás jejich ztráta mrzet více než ztráta přístroje.

Dobrá zpráva: telefon odblokovat lze.

K odblokování budete potřebovat počítač.

 

Odblokování iPhone krok za krokem

  1. telefon připojte k počítači skrze Lightning (synchronizační) kabel. Může to být třeba ten, který byl přibalený v krabici vašeho produktu. S novými MacBooky s USB-C konektory však můžete ještě potřebovat patřičnou redukci, to závisí na vámi používaném modelu iPhonu nebo iPadu a počítače.
     
  2. po připojení iPhone vynuceně restartujte a uveďte jej do zotavovacího režimu. Postup se liší podle jednotlivých modelů produktů Apple. Pokud nevíte, jak na to, přečtěte si náš návod, jak iPhone resetovat.
     
  3. v počítači vyhledejte své zařízení (v iTunes nebo be Finderu). Až dostanete na výběr, jestli chcete zařízení obnovit (Restore), nebo aktualizovat (Update), zvolte Obnovit (Restore). Finder (v macOS Catalina) nebo iTunes (v macOS Mojave a starších) pro vaše zařízení stáhnou software. Nemělo by to trvat déle než 15 minut. Samozřejmě počkejte, než se celý proces ukončí. Pak už můžete své zařízení nastavit, nahrát do něho zálohu a začít ho používat jako před zapomenutím kódu. 

Takto vypadá nabídka aplikace Finder po připojení iPhonu k počítači s macOS Catalina:

Catalina v nabídce aplikace Finder

 

 

Změna přístupového kódu

Zapomenutý kód si samozřejmě budete muset vytvořit nový. Volte jej tedy moudře tak, abyste si jej pamatovali ale zároveň nebyl příliš jednoduchý pro někoho, kdo by se chtěl do vašeho zařízení dostat bez vašeho dovolení.

Jaké kombinace nevolit:

Mezi nejčastější a nejjednodušeji odhalitelné číselné kódy patří např. 123456, 111111, 123123, 666666, 000000, 159753 atd. Těmto se tedy rozhodně vyvarujte.

Změna kódu v Nastavení:

  • v nabídce Nastavení -> Face ID (popřípadě Touch ID) a kód
  • zadejte váš stávající kód
  • v nabídce voleb zvolte Změnit kód zámku

 

Zapomenutý kód iPhone nastaveníZapomenutý kód iPhone nastavení

 

Co dělat, když se odblokování nedaří?

Vyzkoušeli jste postup výše a stále se vám zařízení pomocí režimu zotavení nedaří aktualizovat nebo obnovit?

Příčin může být řada, od software chyby po rozbitá nebo zablokovaná tlačítka, což snadno zjistí odborník během pár minut.

Nedaří se vám odblokovat váš iPhone? Navštivte nás! Jsme specialisté na produkty Apple.


✆  607 855 558
✉  info@appleguru.cz
Seifertova 683/83, Praha 3 - Žižkov
svůj přístroj nám můžete i pohodlně zaslat kurýrem


 

Našli jste cizí iPhone? Proč se o odblokování nepokoušet

Našli jste cizí iPhone a chcete telefon odblokovat? Např. proto, abyste přes kontakty mohli najít někoho blízkého majiteli a zařízení mu vrátit? Doporučujeme to nedělat. Telefony iPhone jsou drahá zařízení a většina majitelů využívá zabezpečení prostřednictvím "Najít iPhone". Jak služba Najít iPhone funguje? Majitel telefon zablokuje, případně vymaže na dálku všechna data a především nalezne přesnou polohu zařízení, kterou může nahlásit na Policii ČR.

Nejlepší postup v případě nálezu cizího telefonu je předat jej na nejbližší služebně Policie ČR.