🎉 Hurá! Teď jsme tu pro Vás i v sobotu! Přijďte, těšíme se. 🍏

Jak pečovat o baterii v iPhone a prodloužit její životnost

 

Jak udržíte svůj iPhonu ve vynikajícím stavu po několik let? Tím, že budete dobře pečovat o jeho nejdůležitější součástku. Péče o baterii iPhone se vyplatí. Nebo chcete za platit co 2 roky 20 - 40.000 Kč za nový iPhone? Jak zjistíte, v jaké kondici baterie vašeho iPhone je a jak o baterii správně pečovat, aby vydržela co nejdéle?


Rychlá navigace:

Stav baterie iPhone - kondice baterie
Kdy vyměnit baterii iPhone
Jak zvýšit výdrž baterie iPhone správnou péčíStav baterie iPhone

Stav baterie iPhone se měří dvěma faktory - kondicí baterie a počtem proběhnutých nabíjecích cyklů.


1. Kondice baterie iPhone

Kondici baterie zjistíte přímo ve svém telefonu:

1. V Nastavení zvolte Baterie

2. Zvolte Kondice baterie, kde uvidíte stav baterie v %

Pokud je kondice 83% a výše, baterie je stále v pořádku.2. Kolik nabíjecích cyklů zbývá vašemu telefonu

Jeden nabíjecí cyklus proběhne když nabijete baterii na 100 % a necháte ji vybít do nuly. Neznamená to, že vždy máte nechat vybít telefon do 0% (to byste ani neměli). Nabíjecí cyklus se načítá postupně. Pokud vybijete telefon na 75 % a nabijete znovu do 100 %, tak za 4 dny spotřebujete 1 cyklus.

Apple uvádí, že originální baterie do iPhone by měly vydržet min 500 cyklů. Většinou se setkáváme s výdrží mezi 500 až 1 000 cykly. 500 cyklů odpovídá cca 2 letem provozu a 10-20 % kondice baterie.

Jak zjistíte, kolik cyklů vám zbývá?

návštěvou servisu - u nás v appleguru.cz vám stav ověříme za 5-10 min

• pomocí monitorovací aplikace jako např. coconutBattery nebo iBackupBot - ověření je potřeba provést přes počítač, protože Apple zablokoval aplikace 3. stran na kontrolu počtu cyklů v AppStore. Je potřeba si aplikaci stáhnout do počítače, počítač propojit s telefonem a postupovat dle návodu konkrétní aplikace


Kdy vyměnit baterii v iPhone

pokud je kondice baterie pod 80 %, uvažujte minimálně o odborné diagnostice v servisu 

pokud je kondice baterie pod 60 %, je na čase výměna baterie

nad 500 cyklů je opět čas na diagnostiku, nad 1 000 cyklů už je baterie na konci své životnosti

nemusíte ale ani zkoumat kondici baterie a počet cyklů, o stavu baterie vám mohou napovědět i tyto varovné signály:

telefon nevydrží celý den - musíte i přes den dobíjet, i když jste tolik nevolali

telefon se sám od sebe vypíná - setkáte se s tím hlavně během zimy

displej je vypouklý - v tomto případě navštivte servis okamžitě, baterie totiž bude pravděpodobně nafouknutá a v nejhorším případě může začít i hořet

telefon se nezapne - to se stává např. pokud starší přístroj necháte delší čas "ležet" vybitý. Znovu ho postaví na nohy až nová baterie.


Je už čas na výměnu baterie? Navštivte nás! Jsme specialisté na produkty Apple.


✆  607 855 558
✉  info@appleguru.cz
Seifertova 683/83, Praha 3 - Žižkov


Pokud máte přístroj po záruce, pohybuje se cena výměny baterie od 900 do 3.000 Kč, podle typu telefonu.
V našem ceníku si můžete prohlédnout ceny výměny baterií dle modelů v detailu.


Jak zvýšit výdrž baterie iPhone správnou péčí

Těchto několik kroků vám může pomoci výrazně prodloužit životnost vaší baterie:

 

1/ Správné dobíjení

dobít vždy pokud se baterie blíží 20 %. Je pak nucena vyvíjet větší výkon a dříve se opotřebuje.

mýtus: baterie by se měla poprvé vybít až úplně do nuly. Není to pravda. Z výroby je dostatečně kalibrovaná, takže tento krok vynechejte. Provádějte jej pouze v případě, když získáte pocit, že ztrácí na výkonu a nefunguje tak, jak má.

jestli se někdy dostanete do situace, že pár týdnů svůj telefon neplánujete využívat, nenabíjejte ho na 100%, ani ho úplně nevybíjejte. Hodí se dobít baterii zhruba do 50% a v takovém stavu iPhone vypnout. Baterie se tak ocitne v udržovacím režimu, kde vydrží i několik týdnů.

nabíjení přes noc ničemu nevadí. Pokud se baterie dostane na hranici 100%, řídící jednotka bude nadále brát energii ze sítě, nikoli z baterie. Sama si vše ohlídá a baterie tímto postupem neztrácí na atraktivitě. 

2/ Minimalizace vybíjení

průběžně aktualizujte na nejnovější operační systém. Pokud je zařízení aktuální, může obsahovat opravu chyby, která vaše zařízení vybíjela o to rychleji. Jak aktualizovat? Skrze Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru.

ztlumte jas obrazovky, používejte Wi-Fi, omezte Bluetooth. Osvětlení displeje a mobilní data totiž vyžadují nejvíce energie a jejich omezením ji jednoduše bude zbývat více na ostatní věci. Jas ztlumíte tak, že otevřete Ovládací centrum a jednoduchým přetažením posuvníku jej upravíte.

přepněte do Režimu nízké spotřeby. Učiníte tak v Nastavení -> Baterie. Ten dočasně omezuje aktivitu na pozadí. Po jeho zapnutí tak nebude váš iPhone stahovat soubory ani novou poštu, dokud nebude zase plně nabitý. V takovém případě se nehodí používat ani energeticky náročné aplikace, jako jsou navigace atd.


3/ Pozor na horko a zimu - chraňte přístroj pouzdrem

Baterie iPhonů nemají rády velkou zimu, ani přílišné teplo. Pokud je vystavujete mrazu nebo horku, dojde k jejich razantnímu snížení výdrže. Rozhodně nenechávejte telefon na pálícím slunci nebo v prochlazeném autě.

Vyplatí se chránit přístroj používáním vhodného pouzdra na telefon - zvolit můžete z naší nabídky. Když iPhone sevře natěsno a nedovolí okolnímu vzduchu, aby kolem něj proudil, začne se více zahřívat. Tím pádem baterie podá mnohem větší výkon, než bývá běžné. 

 

4/ Používejte kvalitní nabíjecí kabely

Kvalita se vyplatí, u elektroniky obzvlášť. Pokud si pořizujete náhradní příslušenství (jako autonabíječku), investujte do kvality.

Kdy je čas na novou nabíječku? Přečtěte si naše tipy jak postupovat, když váš telefon přestává správně nabíjet.


 

Potřebujete-li baterii vyměnit, stačí navštívit iPhone servis. V servisu appleguru.cz se vám budeme rádi věnovat za velmi příznivé ceny. Výhody autorizovaných vs neautorizovaných servisů jsme shrnuli v samostatném článku.