Máme stále otevřeno! Fungujeme za přísnějších hygienických podmínek, ale naplno. Kurýr po celé ČR zdarma!

Chcete ušetřit? Následky neopraveného displeje opravu prodraží


Ať je člověk sebeopatrnější, někdy má prostě smůlu. Stačí jedno uklouznutí, upadnutí, náraz a displej vašeho telefonu má hned přivozený nevzhledný módní prvek v podobě pavouka na jeho skle. A to jej můžete nosit klidně i v krytu. Žádný z nich totiž není všemohoucí. 

Co následuje? Samozřejmě zlost, hned poté ale hledání servisů a porovnávání cen, kde si necháte sklo displeje potažmo displej samotný opravit. Pokud máte rozbitý displej jako takový, není co řešit, protože v tomto případě je telefon samozřejmě nepoužitelný. Pokud se však jedná jen o krycí sklo, mohl by vám na mysli vyvstat jeden nepříliš chytrý nápad.

Typický příklad: „když funguje displej, proč bych hned běžel do servisu měnit sklo?“ Odpověď se dozvíte v následujícím textu.

 

Rozbitý displej iPhone


Prasklé sklo může vypadat jen jako drobná piha na kráse vašeho telefonu. Myslíte si, že se vám jen sníží komfort používání a budete se prostě muset smířit s tím, že na veškerý obsah budete koukat přes nějaké praskliny. Myslíte si, že je to ještě únosné a že raději ušetříte. Ano, jistě, teď ušetříte, za chvíli ale budete muset vynaložit nepoměrně více financí na opravu „vedlejších efektů“ této vaší nehody.

 

Následky neopraveného displeje mohou vést k dalším a dalším poškozením


Dlouhodobým používáním zařízení s prasklým sklem jeho displeje jej vystavujete vysoké pravděpodobnosti dalšímu možnému poškození. I když je rozbité jen vrchní sklo displeje a telefon je jinak funkční, dle míry poškození skla se z něho mohou uvolňovat střepy. Ty nejen že mohou ublížit vám, ale i vašemu telefonu.

Na tomto skle je vidět, že už se pomalu začíná „sypat“. Nebude to trvat dlouho a telefon přestane být zcela použitelný. Už v tento moment velice špatně reaguje na různá gesta.

pavouk na displeji iphone

 

Je tomu z toho důvodu, že se snadno dostanou do samotných útrob zařízení, kde mohou napáchat o poznání větší škody. V krajních situacích se dovnitř mohou dostat i nečistoty, které si také nebudou s obsaženou elektronikou brát servítky. A to je jen začátek. Teď máte pouze prasklé sklo, ale jakmile telefon dostane další nečekaný úder pod pás, sklo už se vám může vysypat kompletně. Takto poničený materiál už totiž nemá takovou soudržnost a odolnost. A jak jistě tušíte, stane se to v ten nejméně vhodný okamžik.

Poškozené sklo displeje však může mít na svědomí ještě další neduhy. Budete-li mít „štěstí“, dočkáte se jen horšího podsvícení displeje, v horším případě se vám na něm budou dělat i tmavé skvrny, či dotyková plocha displeje přestane úplně reagovat. A jak jistě tušíte, v takovém případě už vám bude takový telefon prakticky k ničemu.

 

Voda není prasklého skla kamarád


I když může být váš telefon vodotěsný sebevíc, jeho výrobce se při jeho testování zaměřuje na ty partie, odkud tuší, že by se do telefonu mohla nějaká ta kapalina dostat a patřičně je „utěsní“. Rozhodně nepočítá s tím, že pokud si rozbijete sklo displeje, tak s těmito pavouky na něm půjdete do koupelny, sauny, nebo snad k bazénu.

Tak přesně touto dírou se do útrob zařízení začne dostávat značné množství nečistot, které uvnitř mohou napáchat ještě více poškození. O vodě ani nemluvě. Už jen to vlhko je zde značným problémem.

 

displej iphone díra a pavouk

 

Samotní výrobci většinou uvádějí, že i když jsou jejich telefony vodotěsné, na poškození kapalinou se nevztahuje záruka. Jen pro zajímavost, oprava zařízení po vniknutí tekutiny se pohybuje od 800 Kč dle modelu vašeho telefonu. Pokud se vám do něho tedy přes praskliny ve skle dostane voda a napáchá uvnitř škody, můžete si k ceně výměny skla/displeje přičíst i toto „sušení a odbahňování“.

Výměna displeje už přitom nevyjde na tak nekřesťanský peníz, jako v minulosti. V případě iPhonu SE zaplatíte za výměnu skla 1 090 Kč, za výměnu celého předního panelu pak 1 290 Kč. U iPhonu 6s jsou ceny 2 090 Kč, respektive 2 390 Kč. Výměna skla iPhone 7 Plus telefonu vás vyjde na 2 990 Kč, výměna předního panelu pak na 3 190 Kč.

Výměna displeje a skla iPhone od appleguru.cz servis

 

Nehrajte si na Láďu Hrušku

Napříč internetem najdete hodně textových i video návodů, jak si např. prasklé sklo iPhonu vyměnit v domácích podmínkách. Obvykle za pomoci horkovzdušné pistole, fénu, speciálního lepidla atd. K tomu vám můžeme jen říci, že to opravdu nestojí za to. Je zde totiž množství různých kroků, které můžete udělat špatně, něco přehlédnout, přeslechnout a z vašeho zařízení se tak může rázem stát jen nepoužitelné těžítko. 

Nekouká se na to dobře, používá se to špatně a to nemluvě ani o prasklém skle na místě čelní kamery. Na selfíčka a FaceTime hovory tak může majitel tohoto iPhonu 6s rázem zapomenout.

 

nebezpečný rozbitý display iphone

 

Nechte opravy odborníkům a raději navštivte nějaký iPhone servis. Čím dříve tak v případě rozbitého skla uděláte, tím méně rizik podstoupíte při jeho dalším používání. A samozřejmě, protože se v drtivé většině případů jedná o poškození zařízení uživatelem, na záruku rozbitý displej uhrajete jen s těží.

I zde ale existují různé možnosti. Prodejci totiž mohou přímo nabízet možnost pojistit si zařízení právě pro případ jeho rozbití. Obvykle pak vymění poškozený kus za nový. Počítejte ale s tím, že vás to bude něco stát. Cena roste s délkou pojištění. Hodí se i využití prémiových balíčků pojištění domácnosti. I v nich totiž lze mít rozbití vašeho telefonu připojištěné.

Někdy je však lepší prevence, než poté nést následky neopraveného skla či displeje iPhonu a ostatně i jiného typu telefonu. Pokud tedy máte strach z toho, že i vás by mohl podobný defekt postihnout, investujte několik málo stokorun do příslušenství v podobě tvrzeného skla. To totiž ustojí i náraz kladivem.

 

Hodila by se Vám rada nebo pomoc s péčí o iPhoneKontaktujte appleguru.cz