Chcete ušetřit? Následky neopraveného displeje iPhone opravu prodraží


Rozbité sklo iPhone? To je jeden z nejčastějších problémů majitelů jablečných telefonů. "Pavouka" na svém krásném iPhone chce málokdo. Ale výměna prasklého skla iPhone není jen estetická záležitost. 

Rozbitý displej iPhone

 

Výměna prasklého skla vs rozbitý displej iPhone

Jaký je v tom rozdíl? Pokud máte rozbitý displej iPhone jako takový, není co řešit, protože v tomto případě je telefon nepoužitelný. V tomto případě je potřeba vyměnit celý přední panel a návštěvě servisu se nevyhnete.

Pokud však telefon funguje, jedná se pravděpodobně "pouze" o prasklé sklo. Mnoho uživatelů usoudí, že s touto vadou na kráse přístroje "mohou žít" a rozhodne se na opravě ušetřit. To se ale většinou bohužel nevyplatí. 


Následky neopraveného displeje mohou vést k dalším a dalším poškozením


Dlouhodobým používáním zařízení s prasklým sklem jeho displeje jej vystavujete vysoké pravděpodobnosti dalšímu možnému poškození. I když je rozbité jen vrchní sklo displeje a telefon je jinak funkční, dle míry poškození skla se z něho mohou uvolňovat střepy. Ty nejen že mohou ublížit vám, ale i vašemu telefonu.

Na tomto skle je vidět, že už se pomalu začíná „sypat“. Nebude to trvat dlouho a telefon přestane být zcela použitelný. Už v tento moment velice špatně reaguje na různá gesta.

pavouk na displeji iphone

 

Je tomu z toho důvodu, že střepy se snadno dostávají do samotných útrob zařízení, kde mohou napáchat o poznání větší škody. Zařízení je také více vystaveno nečistotám.


Nejčastější problémy po prasknutí skla iPhone

  • horší podsvícení displeje
  • tmavé skvrny
  • dotyková plocha displeje hůře reaguje

Pokud dotyková plocha displeje přestane reagovat zcela, je telefon nepoužitelný. 

Je důležité také zmínit, že pokud dojde k poškození přístroje v důsledku prasklého skla, nebude se na opravu vztahovat záruka výrobce

 

Opravu rozbitého skla iPhone nepodceňujte. Navštivte nás! Jsme specialisté na produkty Apple.


✆  607 855 558
✉  info@appleguru.cz
Seifertova 683/83, Praha 3 - Žižkov

  

Vlhko a voda není prasklého skla kamarád

Málokoho napadne testovat vodotěsnost iPhone s prasklým sklem. Není to však pouze o kapalině, problémem je pro iPhone s rozbitým sklem i vlhko.

 

displej iphone díra a pavouk

 

A ačkoli je řada modelů iPhone voděodolná, na poškození kapalinou se nevztahuje záruka. Oprava zařízení po vniknutí tekutiny se pohybuje od 800 Kč dle modelu vašeho telefonu. Pokud se vám do něho tedy přes praskliny ve skle dostane voda a napáchá uvnitř škody, můžete si k ceně výměny skla/displeje přičíst i toto „sušení a odbahňování“.

 

Nehrajte si na Láďu Hrušku

Napříč internetem najdete hodně textových i video návodů, jak si např. prasklé sklo iPhonu vyměnit v domácích podmínkách. Obvykle za pomoci horkovzdušné pistole, fénu, speciálního lepidla atd. K tomu vám můžeme jen říci, že to opravdu nestojí za to. Je zde totiž množství různých kroků, které můžete udělat špatně, něco přehlédnout, přeslechnout a z vašeho zařízení se tak může rázem stát jen nepoužitelné těžítko. 

Nekouká se na to dobře, používá se to špatně a to nemluvě ani o prasklém skle na místě čelní kamery. Na selfíčka a FaceTime hovory tak může majitel tohoto iPhonu 6s rázem zapomenout.

 

nebezpečný rozbitý display iphone

 

Nechte opravy odborníkům a raději navštivte nějaký iPhone servis. Čím dříve tak v případě rozbitého skla uděláte, tím méně rizik podstoupíte při jeho dalším používání. A samozřejmě, protože se v drtivé většině případů jedná o poškození zařízení uživatelem, na záruku rozbitý displej uhrajete jen s těží.

I zde ale existují různé možnosti. Prodejci totiž mohou přímo nabízet možnost pojistit si zařízení právě pro případ jeho rozbití. Obvykle pak vymění poškozený kus za nový. Počítejte ale s tím, že vás to bude něco stát. Cena roste s délkou pojištění. Hodí se i využití prémiových balíčků pojištění domácnosti. I v nich totiž lze mít rozbití vašeho telefonu připojištěné.

Někdy je však lepší prevence, než poté nést následky neopraveného skla či displeje iPhonu a ostatně i jiného typu telefonu. Pokud tedy máte strach z toho, že i vás by mohl podobný defekt postihnout, investujte několik málo stokorun do příslušenství v podobě tvrzeného skla. To totiž ustojí i náraz kladivem.